Środa, 24 Kwietnia, 2024

Michael Chandler: “Kocham Volka, ale on musi sobie zrobić przerwę”

michael chandler kocham volka ale on musi zrobić przerwę
fot. Chandler IG, Volkanovski IG
Opublikowane 26 lutego 2024, 12:46
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Michael Chandler wypowiedział się na temat Alexandra Volkanovskiego. Były mistrz Bellatora zwrócił uwagę na to, że Volk zdecydowanie zbyt szybko wrócił do octagonu.

Michael Chandler był gościem w programie MMA Hour. Amerykanin, który wciąż oczekuje na swój pojedynek z Conorem McGregorem odniósł się do aktualnej sytuacji Alexandra Volkanovskiego.

Wieloletni mistrz UFC w kategorii piórkowej dwukrotnie nieudanie próbował swych sił w walce z Islamem Makhachevem. W drugim pojedynku Volk padł na deski po wysokim kopnięciu. Alexander szybko wrócił do akcji, na obronę pasa dywizji piórkowej z Ilią Topurią.

Był to nieudany występ, gdyż Volkanovski ponownie został znokautowany. Na ten temat głos zabrał Michael Chandler, który prywatnie jest wielkim fanem Volka.

– Nigdy nie popieram wypowiedzi, że ktoś popełnił błąd, jednak tutaj wnioski nasuwają się same. Volk najpierw wziął walkę na zastępstwo w zasadzie bez przygotowań, przegrał przez nokaut i wrócił do octagonu z 3, może 4 miesiące później. To oznacza, że po bardzo krótkiej przerwie musiał wznowić treningi, sparować i przyjmować ciosy na głowę. Niestety nie jest to recepta na sukces, a wręcz przeciwnie. Moim zdaniem wynik walki mógłby być inny, gdyby odbyła się ona w późniejszymi terminie po dłuższej przerwie Alexa.

Chandler kontynuował swą wypowiedź sugerując, że Volkanovski potrzebuje teraz czasu spędzonego wspólnie z rodziną.

– Niestety taka jest prawda. Po nokaucie twój mózg może inaczej funkcjonować, twoje ciało może inaczej reagować. Przez pewien czas zostaje efekt, który sprawia że coraz trudniej jest przyjmować mocne uderzenia. To się odkłada. Naprawdę chcę jak najlepiej dla Volka, on powinien teraz odpocząć, spędzić czas z rodziną, później wrócić na matę, ale nie przyjmować ciosów w głowę, trenować luźno. My potrzebujemy tego gościa w sporcie przez dłuższy okres. Nikt nie chce, żeby on kończył karierę.

Na sam koniec Chandler potwierdził, że na UFC 298 trzymał kciuki za zwycięstwo Volkanovskiego.

– Byłem tam tego wieczora, siedziałem tuż przy octagonie. Kibicowałem Volkanovskiemu. Jeśli nie lubisz Volkanovskiego to nie powinieneś się nazywać fanem MMA. Ja kocham tego gościa, fani także go uwielbiają. Myślę, że w tym momencie Volk to jeden z najpopularniejszych zawodników MMA na świecie.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO