Piątek, 24 Maja, 2024

Tsarukyan pokonał byłego mistrza! Wygrywa z Oliveirą na UFC 300 [WIDEO]

Opublikowane 14 kwietnia 2024, 05:18
przez Przemek Krautz
1
1
Brak komentarzy

Za nami jedna z najbardziej intrygujących potyczek UFC 300. O miano pretendenta do pasa wagi lekkiej rywalizowali Charles Oliveira i Arman Tsarukyan.

Obaj panowie mieli już okazję stawić czoła obecnemu mistrzowi, Islamowi Makhachevowi. “Ahalkalakets” przegrał z nim przez decyzję w swoim debiucie. Oliveira zaś doznał porażki przez poddanie w starciu o wakujący pas.

Brazylijczyk marzy o ponownym zdobyciu tytułu wagi lekkiej, jednak na jego drodze stoi głodny sukcesu, młody wilk, który z walki na walkę prezentuje się coraz lepiej. “Ahalkalakets” od czasu porażki z Mateuszem Gamrotem zanotował imponującą serię zwycięstw. Szczególnie wart uwagi jest jego ostatni triumf, gdy Tsarukyan szybko i brutalnie pokonał Beneila Dariusha.

UFC 300: Oliveira vs Tsarukyan

RUNDA 1

Fighterzy zaczęli od straszenia się kopnięciami, Tsarukyan wyprowadził bokserską kombinację. Oliveira wyciął go low kickiem i natychmiast przeszedł do parteru. Tsarukyan wrócił na nogi, ale tam od razu “do Bronx” wskoczył mu w gilotynę! Ormianin uciekł, ale rywal zajął dosiad. Tsarukyan zdołał go przewrócić na plecy i zaatakował mocnymi łokciami. Charles zaatakował nielegalnym kopnięciem i sędzia przerwał walkę.

RUNDA 2

Tsarukyan zaczął od lewych middle kicków, Oliveira trafił go mocnym prawym! Ormianin nie dał po sobie poznać siły ciosu. Tsarukyan ruszył po sprowadzenie, kapitalnie skręcił się przy tym Brazylijczyk. “Ahalkalakets” zanotował obalenie. “Do Bronx” ciasno związał rywala w gardzie i zaatakował łokciem za łokieć. Tsarukyan wyprowadza kolejne uderzenia z góry, Oliveira coraz bardziej zalewa się krwią.

RUNDA 3

Tsarukyan świetnie zaczął od kombinacji kick-bokserskiej. Arman szukał zapasów, Oliveira próbował go powstrzymać krótkimi sierpami. “Do Bronx” świetnie się broni, zarówno przed stójką, jak i zapasami Ormianina. “Ahalkalakets” napierał, ruszył po sprowadzenie i obalił byłego mistrza. Tsarukyan szukał krucyfiksa, ale kapitalnie wskoczył za plecy Brazylijczyka. Oliveira uciekł rywalowi i ruszył po duszenie! Niestety “Do Bronxowi” zabrakło czasu.

Wynik walki: Arman Tsarukyan wygrał przez niejednogłośną decyzję sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO