Sobota, 18 Maja, 2024

Prochazka zmieni kategorię wagową? Czeski samuraj rozważa zaskakującą decyzję

Jiri Prochazka rozważa szokującą decyzję czeski samuraj zmieni kategorię
fot. Prochazka IG
Opublikowane 22 kwietnia 2024, 16:23
przez Jakub Hryniewicz
1
1
Brak komentarzy

Wiele wskazuje na to, że Jiri Prochazka może zmienić kategorię wagową. Pomysł Czecha jest jednak szokujący, gdyż nie chce on przejść do dywizji wyżej tylko do niższej kategorii.

Jiri Prochazka to były mistrz UFC w kategorii półciężkiej, który zwakował tytuł po tym jak nabawił się ciężkiej kontuzji barku. Czech wrócił już do octagonu po urazie i zdołał stoczyć dwie walki.

Najpierw przegrał z Alexem Pereirą przez TKO, a następnie ustrzelił i dobił Aleksandara Rakicia na gali UFC 300. Czeski samuraj ma sporo przemyśleń po ostatnich występach.

W rozmowie z czeskimi dziennikarzami Prochazka mocno zaskoczył sugestią, że nie wyklucza zmiany kategorii wagowej. Wszyscy spodziewali się, że Czech mógłby przejść do kategorii ciężkiej. Jiri tymczasem powiedział, że rozważa szokującą decyzję o zejściu do dywizji średniej.

– Sądzę, że mogę spróbować wagi średniejMam dobry metabolizm wiem jak moje ciało spisuje się podczas obozu przygotowawczego. Mogę więc dostosować swoją dietę, aby czuć się świetnie i przejść do wagi średniej. Z jakąś lekką dietą mógłbym dać radę w wadze średniej. To właśnie na tym skupiłbym się na pewno po zdobyciu pasa kategorii półciężkiej.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO