Niedziela, 26 Maja, 2024

Rębecki zmasakrowany! Ferreira brutalnie rozbija Polaka [WIDEO]

Opublikowane 12 maja 2024, 10:12
przez Przemek Krautz
1
1
Brak komentarzy

Za nami kolejna walka Mateusza Rębeckiego. Polski lekki walczył w UFC St. Louis zmierzył się z Diego Ferreirą.

“Rebeasti”, jak mianował Polaka szef UFC zaliczył świetne wejście do największej organizacji MMA na świecie. Mateusz Rębecki tylko za pierwszym razem jego rywa wytrzymał pełen dystans. W kolejnych pojedynkach Mateusz najpierw znokautował Radzhabova, a następnie poddał w 1. rundzie Robertsa.

Dziś rywalem Rębeckiego był Diego Ferreira. Nadwiślańcy kibice mogą kojarzyć Brazylijczyka ze starcia z Mateuszem Gamrotem. 39-letni fighter blisko rok temu stoczył pierwsze starcie po porażce z “Gamerem”, w którym udało mu się znokautować Michaela Johnsona.

UFC: Rębecki vs. Ferreira

RUNDA 1

Rębecki szybko skrócił dystans posyłając cepy na głowę Brazylijczyka. Ferreira próbował straszyć Polaka frontem. Mateusz ięgnął lewym hakiem, który Diego na pewno odczuł. Ferreira szukał high kicka, a zaraz trafił Polaka lewym. “Rebeasti” nie bał się wchodzić w wymiany w krótkim dystansie, choć Diego Ferreira wykazał się mocną szczęką. Siadł potężny lewy Mateuszowi! Ferreira wylądował na plecach i skleił się do Rębeckiego.

RUNDA 2

Rębecki od razu agresywnie ruszył i Ferreira szybko poleciał na deski! Brazylijczyk również kilkukrotnie sięgnął twarzy Polaka, którego oko już spuchło. Mateusz obalił oponenta, który zaprzągł swoje BJJ. “Chińczyk” szukał mocnych cepów, a gdy to nie wychodziło próbował grapplingu. Rębecki opuścił ręce, co Ferreira wykorzystywał sięgając głowy Polaka. Lekarz sprawdził spuchnięte i rozbite oko Mateusza, który dokończył rundę, w której przyjął sporo uderzeń. Ferreira przejął jeszcze kontrolę nad Polakiem, którego nie zdołał poddać w ostatnich sekundach.

RUNDA 3

Ferreira wykorzystał swoje doświadczenie i zaczął naciskać na zmęczonego Rębeckiego. Polak niewiele widział przez spuchnięte oczy, a Brazylijczyk nie przestawał atakować mocnymi seriami. Prawy naruszył Mateusza! “Rebeasti” nadal atakował, ale Ferreira lepiej celował ciosami i kopnięciami. Na nic zdało się obalenie, gdyż chwilę później to Diego znalazł się w dominującej pozycji. Polak kręcił się szukając ucieczki, ale Ferreira zasypywał go mocnymi łokciami. Rębecki wrócił na nogi, ale tam przyjął kolejne uderzenia. Ferreira sprowadził walkę jeszcze na matę, gdzie skończył Polaka.

Wynik walki: Diego Ferreira wygrał przez TKO w 3. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO