fot. Materiały prasowe / Twitter

Anthony Joshua mówi, że powrót Mike’a Tysona może „dodać wartość” do boksu i poparł plan legendy wagi ciężkiej, by ponownie wejść na ring.

54-letni Tyson spotka się z Royem Jonesem Jr podczas walki pokazowej w Los Angeles 12 września. „Żelazny Mike” nie walczył 15 lat, jednak w mediach społecznościowych wciąż publikuje imponujące filmy z przygotowań. Roy Jones swój ostatni pojedynek stoczył w 2018 roku.

Joshua powiedział na imprezie Sky VIP: „Widzisz klip Tysona w mediach społecznościowych i myślisz:„ Wrócił do akcji, jest w formie ”.

„Jest jak stary piłkarz wykonujący wyzwanie z poprzeczką!

To pasja, którą oboje kochają, to jest to, czym żyją. Tyson walczył, odkąd skończył 13 lat. Tata Jonesa naciskał na niego, by był wielkim. Nie muszą konkurować z młodymi lwami z dywizji. Jesteśmy więksi, silniejsi, nauka się poprawiła, więc mamy więcej technologii.” – skomentował Joshua.

„Jeśli Tyson chce wrócić i walczyć z kimś ze swojej epoki, z miłości do sportu? Jak najbardziej. Mam nadzieję, że doda wartości sportowi, który kochamy”.

Joshua będzie bronił swoich tytułów IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej przeciwko Kubratowi Pulevowi. Następnie zamierza spotkać się z mistrzem WBC Tysonem Fury w 2021 roku.

Joshua powiedział: „Co widziałeś u Fury’ego? Kilka zwodów? Poruszanie się? Co widziałeś, co sprawia, że ​​wydaje się on tak onieśmielający? Szybkość? Jeśli sportowi brakuje tak wielkiego talentu, to wszystko, czego potrzebujesz, to zwody i ruch, aby zostać sklasyfikowanym jako wielki tego pokolenia … Ciężką pracą, motywacją i nauką możesz to przezwyciężyć.

„Więc co ludzie widzą w Furym, co jest tak przerażające, onieśmielające, że nie można go pokonać na najwyższym poziomie?

Jego walka z Władimirem Kliczko była jego pierwszym prawdziwym wyzwaniem i przezwyciężył to, ale budowanie doświadczenia i pewności siebie zajęło mu osiem lat. Potem po dwóch latach walczył z Deontayem Wilderem.

„Nie walczył na głębokiej wodzie wystarczająco długo, aby pokazać jaki jest dobry. Musisz nieustannie udowadniać, że należysz do najlepszych. Nie wystarczy zrobić to raz, czy dwa. Dla mnie jako wojownika, w ten sposób zyskujesz mój szacunek”.

Joshua został ostatnio zauważony w ortezie nogi, chodził przy pomocy kul.

Kolano jest tak dobre, jak to tylko możliwe” – powiedział Joshua Sky Sports. „Jestem w pełnym treningu. Nie przestawałem trenować nawet gdy miałem kontuzję kolana.

„Jestem na dwóch nogach i jestem pewien, że możemy zacząć sparingi, więc będę szukał partnerów sparingowych za około tydzień lub dwa, aby rozpocząć obóz treningowy”. – skomentował bokser.

Źródło: Sky Sports

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj