fot. Polsat Sport

Na gali Silesia Boxing Show 2020 w Rudzie Śląskiej po kapitalnej walce Rafał Jackiewicz (51-27-3, 22 KO) remisuje z Bartłomiejem Grafką (22-38-4, 10 KO).

Liczba stoczonych walk przez obu zawodników robiła wrażenie – w sumie 145 stoczonych pojedynków! Walka dwóch niezwykle twardych i charakternych pięściarzy miała porwać publiczność w Rudzie Śląskiej i porwała. Pojedynek prowadzony w bardzo szybkim tempie, zero kalkulacji mnóstwo ciosów i wymian w pół dystansie. Od początku pojedynku zdecydowanie aktywniejszy pięściarzem był Grafka, który wyprowadził więcej ciosów, spychał rywala do lin. Jackiewicz jednak bardzo dobrze pracował w defensywie i wyłapywał większość ciosów na gardę i skutecznie kontrował. Ilość ciosów wyraźnie po stronie pięściarza z Silesia Boxing, jednak jakość po stronie byłego Mistrza Europy.

Z przebiegu walki mogło się wydawać, że spokojnie wygrał Grafka, ale patrząc na celne ciosy sędziowie mieli ciężki orzech do zgryzienia – i tak było! Każdy z sędziów punktowych widział tą walkę inaczej – 58-56 Jackiewicz, 54-60 Grafka, 3 sędzia 57-57 i mamy remis!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj