Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Luis Suarez ostatecznie odrzuca Juventus. Nie przejdzie do Włoch… bo oblał egzamin na język?

fot. blackwhitereadallover.com
Opublikowane 15 września 2020, 18:20
przez Kuba Olas
0
0
Brak komentarzy
fot. blackwhitereadallover.com

Transfer Luisa Suareza do Juventusu Turyn zakończył się fiaskiem. Negocjacje między obiema stronami trwały już od dłuższego czasu, choć oba kluby porozumiały się między sobą w sprawach finansowych, to sam zawodnik miał wątpliwości. Teraz dowiadujemy się że mogło to mieć związek z egzaminem językowym na pozyskanie włoskiego paszportu, który umożliwił by grę Suarezowi w Lidze Mistrzów w barwach Juventusu.

Zamieszanie wokół napastnika z Barcelony dobiega końca. Wszystko wygląda na to, że pozostanie w swoim starym klubie. Jego przejście do “Starej Damy” było bliskie finalizacji, lecz na przeszkodzie stanęły zasady UEFA. Chodzi o miejsca dla piłkarzy spoza Unii Europejskiej. Obydwa są już zajmowane przez dwóch graczy Juve – Brazylijczyka Arthura, oraz reprezentanta USA Westona McKennie.

Aby obejść ten przepis Suarez musiał zdobyć paszport EU. Miał ułatwione zadanie, ponieważ jego żona jest obywatelką Włoch. Żeby wejść w jego posiadanie musiał zdać egzamin z języka włoskiego na poziomie B1. Wszystko jednak wskazuje na to, że napastnik z Blaugrany oblał swój test, i nie uzyskał obywatelstwa. Oznacza to, że po ewentualnym transferze do drużyny z Turyny, niemógłby grać w Lidze Mistrzów.

Wśród innych opcji Suareza, mówiło się o Interze Miami, oraz Ajaxie. Obydwa kierunki są jednak bardzo mało prawdopodobne – do Interu lada chwila dołączy Gonzalo Higuain, a Ajax nie ma zamiaru wydawać tak dużych pieniędzy na 33-latka.

źródło: tt/@gerargromero

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments