środa, 28 lipca, 2021
Strona głównaPiłka NożnaNapadli ochroniarza w trakcie meczu Cracovii, bo zwrócił im uwagę na zakaz...

Napadli ochroniarza w trakcie meczu Cracovii, bo zwrócił im uwagę na zakaz wnoszenia alkoholu. [WIDEO]

fot. Policja Kraków / kibic Cracovii

W połowie września br. krakowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które w trakcie imprezy masowej groziły, a następnie zaatakowały mężczyznę odpowiedzialnego za utrzymanie porządku. Trzeci napastnik sam zgłosił się do prokuratury. Powodem ich agresji było zwrócenie im uwagi na zakaz wnoszenia alkoholu na teren obiektu. Teraz wszyscy odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

12 września br. na jednym z krakowskich stadionów odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami z polskiej ekstraklasy. Przed rozpoczęciem spotkania jeden z kibiców próbował wejść na stadion z butelką alkoholu. Mężczyzna został wówczas poinformowany przez porządkowego o zakazie wnoszenia alkoholu na teren imprezy masowej. Kibic butelkę musiał zostawić, lecz zapowiedział rozliczenie z osobą odpowiedzialną za utrzymanie porządku przy następnym spotkaniu. Po zakończeniu meczu, opuszczając stadion wraz z dwoma innymi mężczyznami uznał, że sprawę z ochroniarzem należy załatwić jeszcze tego samego dnia. Wówczas wszyscy trzej podeszli do porządkowego, zaczęli mu grozić, a następnie popychać i szarpać, zadając przy tym kilka uderzeń w głowę. Wskutek zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń twarzy, a zniszczeniu uległy jego okulary. Sprawcy odciągnięci przez innych pracowników ochrony, szybko oddalili się poza stadion.

Do działania w tej sprawie przystąpili policjanci Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie, którzy przy udziale funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców KWP w Krakowie ustalili osoby biorące udział w napaści. W środę, 16 września br. udali się do dwóch mieszkań w rejonie Dąbia, gdzie zatrzymali 25-latka i 51-latka biorących udział w zdarzeniu. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty wzięcia udziału wspólnie i w porozumieniu w czynnej napaści na pracownika służby porządkowej w trakcie trwania imprezy masowej oraz kierowania gróźb karalnych.

Dodatkowo młodszy z nich odpowie za uszkodzenie mienia. Zatrzymani byli uprzednio karani m.in. za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Jeden z nich przyznał się w całości do zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia, natomiast drugi przyznał się częściowo, zasłaniając niepamięcią spowodowaną spożytym alkoholem.

12 września br. na jednym z krakowskich stadionów odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami z polskiej ekstraklasy….

Publiée par Małopolska Policja sur Lundi 21 septembre 2020

Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór, poręczenie majątkowe, zakaz zbliżania do pokrzywdzonego, zakaz stadionowy oraz zakaz opuszczenia kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. Równolegle prowadzono dalsze czynności zmierzające do zatrzymania trzeciego współsprawcy, którego nie zastano w miejscu zamieszkania. 40-latek ostatecznie sam wraz z adwokatem zgłosił się do prokuratury, gdzie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x