Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

UFC 253: Ketlen Vieira pewnie pokonuje Sijare Eubanks.

Opublikowane 27 września 2020, 05:18
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
fot. Screenshot Polsat Sport

Drugie starcie gali UFC 253: Adesanya vs. Costa należy do zawodniczek wagi koguciej – Sijary Eubanks i Ketlen Vieira.

Eubanks to 35-letnia Amerykanka walcząca obecnie w kategorii koguciej, jednak w przeszłości walczyła także w wadze muszej. W UFC stoczyła 6 pojedynków, a jej bilans to 4 zwycięstwa i 2 porażki. Łącznie w całej karierze sportowej wygrała 6 walk i przegrała 4 razy.

Natomiast Vieira to 29-latka z Brazylii. Rekord jej walk to 11 zwycięstw i tylko jedna porażka. Fighterka przegrała swoje ostatnie starcie na gali UFC 245. Od grudnia 2019 nie wchodziła do oktagonu. Walka z Eubanks będzie dla niej szóstym występem w największej organizacji MMA na świecie.

Relacja całej gali UFC 253: Błachowicz – Reyes. Wyniki i skróty walk

RELACJA:

1 Runda. Pojedynek rozpoczyna się klinczem i walką na chwyty pod siatką. Po minucie rozerwanie i Panie wracają na środek oktagonu. Fizycznie Vieira wyraźnie góruje na Eubanks próbuje sprowadzenia do parteru – nie udanie i zostaje skontrowana mocnym ciosem podbródkowym przez Eubanks. Szybkość zdecydowanie po stornie Amerykanki, która przepuszcza ciosy rywalki i celnie kontruje. W końcówce rundy ostra wymiana w półdystansie, trafia Ketlen i udanie obala Sijare w samej końcówce rundy!

2 Runda. Kilka ciosów z obu stron wyłapana na gardę. Próba efektownego wysokiego kopnięcia przez Eubanks. Vieira ruszyła do przodu wypuściła kilka ciosów i haczeniem sprowadza rywalkę do parteru! Pasywna praca z góry, Eubanks próbowała klucza na rękę – nieskutecznie i po chwili sędzia podnosi walkę do góry. Walka na środku oktagonu, bardzo dobry prawy Brazylijki, a w odpowiedzi kopnięcie frontalne Amerykanki i prawy sierp, który doszedł do celu. Do końca rundy już niewiele się działo z optyczną przewagą Ketlen Vieiry.

3 Runda. Brazylijka już po 10 sekundach idzie w klincz i próbowała obalić rywalkę, jednak Sijara umiejętnie się obroniła wyprowadzając w odwecie kombinacje lewy-prawy. Eubanks coraz więcej ryzykuje i otwiera się, bo wie że na punkty walkę przegrywa. Amerykanka poluje na nokautujący cios, Brazylijka stara się trzymać rywalką na dystans lewym prostym. Viera dwukrotnie próbowała wpaść w klincz, Eubanks się nie dała i wypaliła lewy hak na wątrobę. W końcówce rundy to Eubanks próbowała sprowadzenia, ale sytuacje odwróciła Vieira i mało brakło a założyła by dźwignię na kolana. Koniec walki według nas 29-28 Vieira.

Ketlen Vieira wygrywa jednogłośną decyzją sędziowską

Relacja całej gali UFC 253: Błachowicz – Reyes.

135 lbs: Ketlen Vieira (11-1 MMA) wygrywa z Sijara Eubanks (6-5 MMA) przez jednogłośną decyzję

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO