Poniedziałek, 27 Maja, 2024

W Rosji zniszczono mural poświęcony Khabibowi Nurmagomedovi – “On nie jest naszym bohaterem!”.

Opublikowane 17 listopada 2020, 09:01
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
 Joe Amon / ESPN
fot. Joe Amon / ESPN

Wandale zniszczyli uliczny mural poświęcony mistrzowi wagi lekkiej UFC, Khabibowi Nurmagomedovi.

Do sytuacji doszło w rosyjskim mieście Czelabińsk. Po ostatnim zwycięstwu Nurmagomedova nad Justinem Gaethje i informacji o tym, że kończy karierę postanowiono upamiętnić z pewnością utalentowanego sportowca. Mural został stworzony przez ulicznego artystę Urala Timura z Brazylii po ostatniej walce Dagestańczyka na UFC 254 na Fight Island w Abu Zabi.

Na muralu Khabib został przedstawiony w jego charakterystycznym nakryciu głowy tzw. papacha (męskie nakrycie głowy popularne wśród narodów Kaukazu i Azji Środkowej), obok zawodnika namalowany został orzeł.

Zdewastowany mural Khabiba

W poniedziałek pojawiły się zdjęcia pokazujące, że wandale pomalowali twarz wojownika na czarno i dodali podpis „On nie jest naszym bohaterem” pod zniszczonym muralem.

W komentarzach czytamy natomiast: Niech narysują dla niego wszystko w Dagestanie. On nie jest naszym bohaterem. Jest nam obcy. Dobra robota. Nie jest bohaterem. – napisał jeden z użytkowników.

“Nigdy nawet nie wyszedł z flagą Rosji”

Kolejny z komentujących napisał – Rosjanie, co się z wami dzieje? Czy ostatnio jesteście jacyś pijani, czy co? Kogo chronisz? Kogo nazywasz bohaterem? To znaczy, aby zostać bohaterem Rosji, wystarczy występować dla osobistych zarobków w komercyjnej organizacji sportowej i wąchać męskie majtki przez 29 walk? Mówisz serio? Nie zrobił nic dla Rosji w skali kraju. Po drugie, w 29 bitwach nigdy nawet nie wyszedł z flagą Rosji, więc nigdy się z nią nie identyfikował, chociaż nasi rosyjscy bojownicy w tym samym UFS dumnie wychodzą z flagą kraju. Po trzecie, postać ta jest typowym pseudo-fanatykiem, który usprawiedliwiał masakrę we Francji i który wstawia zdjęcia z wszelkiego rodzaju Murtazalievami poszukiwanymi za finansowanie terroryzmu. Nie tylko nie jest żadnych bohaterem, ale swoimi poglądami jest niebezpieczny dla Rosji.

fot. vk.com / screenshot


Mistrz UFC Khabib, który poprawił swój nieskazitelny rekord do 29-0 po zwycięstwie nad Gaethje, w ostatnich tygodniach wdał się w spore kontrowersje po tym, jak publicznie zaatakował prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Doprowadziło to do potępienia zawodnika przez niektóre rosyjskie gwiazdy i osoby publiczne.

O co chodzi z wypowiedzią Khabiba? Zobaczcie tutaj:

Inny niedawny mural został namalowany w jego rodzinnym Dagestanie, przedstawiający Chabiba oraz jego ojca i trenera, Abdulmanapa. Obraz powstał na podstawie projektu szanowanego artysty sportów walki Boss Logic.

https://twitter.com/RTSportNews/status/1326615900750032909?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1326615900750032909%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.rt.com%2Fsport%2F506878-khabib-mural-defaced-russia%2F

Źródło: rt.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO