Jest wyrok sądu! Inter musi zmienić nazwę!

0
Beckham
fot. David Beckham, inc.com

Po rocznej batalii w salach sądowych wszystko stało się jasne. Klub Davida Beckhama musi zmienić nazwę. Aby, uspokoić kibiców klubu Mediolanu, dodamy, że nie o ich Inter chodzi. Chodzi o założony przez Anglika, Inter Miami.

Historia tego klubu sięga 2018 roku, kiedy zarejestrowano Club Internacional de Fútbol Miami, w skrócie Inter Miami FC. Pod tą nazwą, w 2020 roku, drużyna wystartowała w rozgrywkach MLS. Jak się okazuje, na krótko. Sprawę klubowi z Florydy wytoczył potentat z Mediolanu, który mając po swojej stronie amerykański Urząd Patentowy Znaków Towarowych, wygrał sądową bitwę o nazwę. Klub Beckhama może jeszcze odwołać się od tej decyzji, ale historia pokazuje, że szansa na zmianę decyzji jest iluzoryczna.

Czy w takim razie fiński Inter Turku, czy polski LKS Inter Gnojnica muszą zastanawiać się nad zmianą nazwy? Otóż nie, nie muszą. Inter zastrzegł nazwę w 2014 roku, a że prawo nie działa wstecz, to wymienione kluby mogą spać spokojnie. Niestety, z grona Interu wypisać musi się ten z Miami.

Źródło: weszlo.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments