Piątek, 19 Kwietnia, 2024

Ustalono warunki pojedynku Joshua vs Fury. Ogromne pieniądze dla obu zawodników

Fot. Anthony Joshua / Tyson Fury
Opublikowane 15 stycznia 2021, 13:00
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Jak informuje Bob Arum, promotor Tysona Fury’ego, warunki hitowego pojedynku zostały ustalone, a miejsce gali zarezerwowane.

Walka Anthony Joshua – Tyson Fury to obecnie najbardziej wyczekiwany pojedynek w boksie. Hitowe starcie i ewentualny rewanż może przynieść pięściarzom kosmiczne pieniądze – Mogę was zapewnić, że nikt i nic nie może powstrzymać walki Fury’ego z Joshuą – stwierdził Bob Arum szef grupy Top Rank.

Promotor, który rozmawiał z “Barbershop Conversation” oświadczył, że miejsce gali jest już wybrane, jednak do starcia nie dojdzie ani w Stanach Zjednoczonych, ani w Wielkiej Brytanii. Najprawdopodobniej do walki dojdzie na Bliskim Wschodzie.

Według Eddiego Hearna zostanie wybrane jedno spośród trzech miejsc – Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, lub Katar.

Stawka pojedynku jest naprawdę wysoka i wyłoni prawdziwego mistrza wagi ciężkiej. Na szali znajdują się pasy IBO, IBF, WBO i WBA, które należą do Joshuy, oraz pas WBC Fury’ego.

Jeśli chodzi o pieniądze, to w pierwszej walce, w grze ma być 200 milionów funtów. Za ten pojedynek zawodnicy podzielą się pieniędzmi po równo, w kolejnej 60% trafi do zwycięzcy, a reszta do przegranego.

Pojedynek rewanżowy miałby odbyć się już w Wielkiej Brytanii, kiedy na stadion Wembley będzie można wpuścić kibiców. Zysk ze sprzedanych biletów mógłby przekroczyć 100 milionów funtów. To jednak nie wszystko. Do tego dochodzi subskrypcja PPV, która kosztowałaby 29,95 funtów. Eddie Hearn jest przekonany, że uda się pobić rekord sprzedaży.

Jak obliczył brytyjski portal, wraz z prawami telewizyjnymi zagranicznych kanałów, zyski z dwóch walk mogą wynieść nawet 500 milionów funtów.

Źródło: The Sun / Sportowe Fakty

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments