Liga Mistrzów: Wygrana Porto po błędach defensywy i bramkarza! [WIDEO]

Opublikowane 18 lutego 2021, 07:54
przez Dariusz Oles
0
0

FC Porto wykorzystało atut własnego stadionu i w pierwszym meczu 1/8 finału Champions League wygrało z Juventusem Turyn 2-1. Między słupkami „Starej Damy” cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny, jednak nie był to udany występ Polaka.

Gospodarze już w drugiej minucie spotkania cieszyli się z objęcia prowadzenia. Bramkę zdobył Mehdi Taremi, który wykorzystał nieporozumienie Wojciecha Szczęsnego z Rodrigo Bentancurem i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Przez resztę pierwszej połowy piłkarze obu drużyn nie stworzyli zbyt wielu okazji, które mogły zakończyć się golem i „Smoki” schodziły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie jak pierwsza połowa. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry FC Porto wygrywało już 2-0. Tym razem Polaka pokonał Moussa Marega, który posłał piłkę w kierunku bliższego słupka, zaskakując tym Szczęsnego.

Niezła zaliczka nie została jednak utrzymana przez drużynę trenera Sergio Conceciao. W końcówce meczu kontaktową bramkę zdobył Federico Chiesa i to mistrz Włoch, pomimo wyjazdowej porażki, będzie faworytem do awansu. Rewanż odbędzie się 9 marca w Turynie.

FC Porto – Juventus Turyn 2-1 (1-0)

Źródło: własne