Serie A: Dwa gole Polaków, asysty Zielińskiego! [WIDEO]

Opublikowane 8 marca 2021, 07:24
przez Dariusz Oles
0
0

Z dobrej strony pokazali się w miniony weekend Polacy grający we włoskiej Serie A. W meczu na dnie ligowej tabeli Crotone wygrało z FC Torino 4-2, a jednego z goli strzelił Arkadiusz Reca. Pierwszą bramkę na włoskich stadionach zdobył Bartosz Bereszyński w zremisowanym spotkaniu Sampdorii z Cagliari, a dwie asysty dla Napoli dołożył Piotr Zieliński.

Crotone wygrało pierwszy raz po serii siedmiu porażek z rzędu, a jedną z bramek zdobył Arkadiusz Reca, który w 80.minucie meczu podwyższył prowadzenie swojej drużyny (3-1). Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2, a były piłkarz Wisły Płock spędził na murawie całe spotkanie. Karol Linetty ze względu na chorobę znalazł się poza kadrą FC Torino. Crotone w dalszym ciągu zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli ze stratą siedmiu punktów do bezpiecznej strefy.

Pierwszą bramkę dla Sampdorii zdobył Bartosz Bereszyński. Obrońca doprowadził do wyrównania pokonując Alessio Cragnę mocnym uderzeniem z bliskiej odległości. Chwilę później ekipa prowadzona przez Claudio Ranieriego prowadziła już 2-1 po golu Manolo Gabbiadniniego, jednak w doliczonym czasie gry remis gościom uratował Radja Nianggolan. Sampdoria zajmuje bezpieczne miejsce w środkowej części tabeli.

W niedzielnym meczu Napoli z Bologną kapitalnie zaprezentował się Piotr Zieliński, który wypracował dla swojej drużyny dwa gole. 26-latek asystował najpierw przy golu Lorenzo Insignie, dogrywając piłkę piętą, a następnie popisał się kluczowym podaniem przy trafieniu Victora Osimhena. Zieliński przebywał na boisku do 79.minuty, a cały mecz między słupkami bramki Bologny rozegrał Łukasz Skorupski.

Napoli ostatecznie wygrało 3-1 i obecnie zajmuje szóste miejsce w Serie A, ze stratą trzech punktów do miejsca premiowanego awansem do Champions League.

Źródło: własne