Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Kamila Wybrańczyk o Szpilce znokautowanym przez Wildera: “Nie wiem czy ludzie wiedzą, Artur nie mógł się wybudzić przez dłuższy czas, dopiero jak…”

Kamila Wybrańczyk o Szpilce znokautowanym przez Wildera: "Nie wiem czy ludzie wiedzą, Artur nie mógł się wybudzić przez dłuższy czas, dopiero jak..."
Fot. YouTube
Opublikowane 28 maja 2021, 18:37
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Już w najbliższą niedzielę do ringu Artur Szpilka, który z Łukaszem Różańskim zmierzy się o pas WBC International w kategorii bridger, czyli do 101,6 kilogramów.

Dla Szpili będzie to 29 pojedynkiem w karierze. Dotychczas wygrał 24 razy, w tym 16 przez nokaut. W ostatnim pojedynku zmierzył się z Serhijem Radczenko, a decyzja o zwycięstwie Polaka była bardzo kontrowersyjna. Największą walkę Szpilka stoczył w 2016 roku.

Zmierzył się wówczas z Deontay Wilderem, a stawką pojedynku był mistrzowski pas. Pojedynek zakontraktowany na 12 rund zakończył się 9 odsłonie. Amerykanin ciężko znokautował Polaka, który padł na deski i przed dłuższą chwilę się nie podnosił. Z ringu na noszach trafił prosto do szpitala.

W rozmowie z portalem Sport.pl narzeczona pięściarza Artura Szpilki wróciła do tamtego nokautu i opowiedziała, jak to wszystko wyglądało z jej perspektywy:

To była masakra, ja dostałam jakichś sił, przeskoczyłam przez barierkę, która była naprawdę wysoka, przepchnęłam dwóch ochroniarzy, którzy ważyli chyba ze 150 kg, nie wiem, jak to zrobiłam – wspomina Kamila.

Powiem ciekawostkę, o której nie wiem, czy ludzie wiedzą, czy nie. Artur w ogóle się nie budził przez dłuższy czas, nie mógł się z tego nokautu wybudzić. Dopiero, jak usłyszał mój głos, to otworzył oczy. Lekarz kazał mi mówić, jak zobaczył, że dopiero reaguje na mój głos – dodała.

Jeśli chodzi o starcie z Różańskim, Artur Szpilka jest skazywany na porażkę. Czy słusznie? Naszym zdaniem niekoniecznie, dlatego warto tutaj pokusić się oto, że jednak Artur wygra – jeśli nie przez nokaut, to przez decyzję.

Kursy:
Zwycięstwo Artura Szpilki – 2.52
Zwycięstwo Łukasza Różańskiego – 1.45

Jeśli chcesz obstawić walkę, zarejestruj się – tutajNa start odbierzesz darmowy zakład za 29 zł.

—>Obstaw galę KBN 15 bez ryzyka do 200 zł <—

Źródło: Sport.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments