niedziela, 19 września, 2021
Strona głównaBoksArtur Szpilka o debiucie w MMA: "Nigdy nie będę walczył z freakiem....

Artur Szpilka o debiucie w MMA: „Nigdy nie będę walczył z freakiem. Chciałbym walczyć z…”

Przy okazji gali EFM SHOW 2 w Bułgarii pojawił się Artur Szpilka, który wspierał swojego przyjaciela Michała Materlę. W jednym z wywiadów pięściarz został zapytany o swój debiut w MMA.

O pojedynku Szpili w klatce mówi się od dłuższego czasu. Zawodnik kilka miesięcy temu mówił, że najpierw musi się skupić na walce z Łukaszem Różańskim, a następnie może myśleć o innych starciach. Szpilka jednak przegrał walkę o pas WBC International, a jego plany mogły ulec zmianie.

W rozmowie z Mateuszem Kaniowskim pięściarz zaznaczył, że aktualnie sprawdza się w roli trenera i na tym się skupia. Dopóki „nie poczuje adrenaliny”, odpuści sobie kolejne starcia. Wciąż jednak spływają do niego oferty w sprawie debiutu w formule MMA.

Cały czas są jakieś rozmowy. To nie jest tak. Jest jedna federacja, druga federacja, która ze mną rozmawia. I na tym się skupiamy. Moja kobieta walczy w MMA, Michaś walczy w MMA, więc chcąc nie chcąc, muszę się tym troszeczkę interesować.

Jeśli chodzi o walce w klatce, Szpila zaznaczał już wcześniej, że chciałby zawalczyć z zawodnikiem, który do MMA przyszedł z innej formuły. Najlepszym wyjściem w tym wypadku byłaby walka pięściarz vs pięściarz.

Powiedziałem, że nigdy nie [będę walczył] z freakiem, gościem jakimś takim, który nigdy [nie trenował]. Ja bym chciał walczyć na przykład z jakimś bokserem. Czemu nie? Nie byłaby to ciekawa taka walka z bokserem w MMA?

Na pytanie o walkę z Tomaszem Sararą pięściarz z Wieliczki odpowiedział:

Tomek jest kickbokserem. Tomek jest zawodnikiem świetnym, kopie i wszystko… Ja się tam więc nie pcham. Mówię o wyjściu do boksera. Boksera. Są konflikty w polskim boksie, ale zobaczyć to w MMA? Jest parę takich walk, które mogłyby się ludziom spodobać.

– Ale tak, jak mówię, na razie skupiam się na tym, żeby powrócić. Gdzie, jak? Jeszcze nie wiem.

Co ciekawe, kilka dni temu media obiegła informacja, że w formule MMA swoich sił ma spróbować Tomasz Adamek. Według informacji, które przekazał Mateusz Borek, pięściarz odmówił pojedynku w Fame MMA i dostał ofertę od dużej polskiej organizacji sportowej. Być może KSW będzie próbowało doprowadzić do zestawienia Artur Szpilka vs Tomasz Adamek.

Źródło: YouTube

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

Borys Mańkowski się wygadał!? Zdradził kto zawalczy w walce wieczoru na...

0
Już 2 października odbędzie się gala FAME MMA 11, gdzie w walce wieczoru zobaczymy starcie Borysa Mańkowskiego z Normanem Parke na zasadach brudnego boksu. Pojedynek potrwa pełne 15 minut bez żadnej przerwy! "Diabeł Tasmański" w swoim ostatnim materiale dodanym na YouTube zdradził jakie starcie zobaczymy na gali FAME MMA 12, gdzie zawalczyć ma Kasjusz "Don Kasjo" Życiński!
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x