Niedziela, 19 Maja, 2024

Zaskakujące słowa prezesa FEN o Mateuszu Rębeckim: “Jest lepszy od Gamrota i Helda. Najlepszy lekki w tym kraju”

Zaskakujące słowa prezesa FEN o Mateuszu Rębeckim: "Jest lepszy od Gamrota i Helda. Najlepszy lekki w tym kraju"
Fot. Instagram
Opublikowane 17 października 2021, 17:30
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

W minioną sobotę Mateusz Rębecki odniósł kolejne zwycięstwo przed czasem. Po gali FEN 36 Paweł Jóźwiak stwierdził, że zawodnik jest najlepszym lekkim w Polsce.

W main evencie “Chińczyk” zmierzył się z Felipe Maią. Pojedynek trwał zaledwie kilkanaście sekund i zakończył się nokautem na Brazylijczyku. Rębecki wygrał walkę i po raz 7 w karierze obronił tytuł organizacji FEN.

Po błyskawicznym zwycięstwie Paweł Jóźwiak podczas konferencji prasowej zabrał głos w sprawie zawodnika. Prezes organizacji oświadczył, że według niego “Chińczyk” jest numerem jeden, jeśli chodzi o kategorię lekką w Polsce. Stwierdził nawet, że Rębecki jest mocniejszy niż Marcin Held i Mateusz Gamrot, który aktualnie walczy w UFC.

Naprawdę to jest mega zawodnik na mega poziomie. Myślę, że śmiało można powiedzieć, że to jest najlepszy zawodnik wagi lekkiej w tym kraju. Być może wiele osób się z tym nie zgodzi, ale ja jednak pozostanę przy swoim. Myślę, że jest lepszy i od Gamrota, i od Helda.

Również i Rębecki podobnie jak Gamer czy Held, chciałby trafić do największej organizacji MMA na świecie. Kibice zauważyli jednak, że w UFC jego rywale będą na znacznie wyższym poziomie, gdyż w FEN dostaje rywali, na których może nabić sobie rekord.

Pokazał, jak bardzo jest zdeterminowany, jak bardzo mu zależy na tym UFC. Dostał zastępstwo, rywal mocny mu wypadł. Zrobił to, co do niego należało. Powiedział, że ma dziurawą stójkę, szybko się na niego rzucił i załatwił to po swojemu. Tak że szacunek wielki dla Mateusza – dodał prezes FEN.

Życzę mu tego UFC, a dopóki to się nie wydarzy, ze swojej strony mogę zapewnić fanów, że będziemy się starali stawiać mu to poprzeczki jak najwyżej, jak już pójdzie do tego wymarzonego raju MMA, aby miał wcześniej rywali z górnej półki, aby nie było takiego przeskoku poziomów – kontynuował Jóźwiak.

Słowa prezesa organizacji zostały mocno skrytykowane. Rębecki bowiem nie miał jeszcze okazji zmierzyć się z takimi przeciwnikami, z jakimi walczył Held czy ostatnio Gamrot, który przed czasem pokonał Scotta Holtzmana i Jeremy’ego Stephensa.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments