(VIDEO) Klęska Legii Warszawa! O wygranej zadecydował gol w ostatnich sekundach!

fot: Twitter.com
Opublikowane 21 listopada 2021, 19:37
0
0

Legia Warszawa przegrała swój siódmy mecz z rzędu w Ekstraklasie! Tym razem do zdobycia, chociażby punktu zabrakło kilku sekund. Lepszym w tej rywalizacji okazał się jednak Górnik Zabrze.

W pierwszej połowie lepiej prezentował się Górnik. Najpierw z piłką minął się Miszta, a uderzenie głową Adriana Gryszkiewicza z linii bramkowej wybijał Mateusz Wieteska. Chwilę później Legię uratowała poprzeczka, na której zatrzymała się piłka po strzale Podolskiego.

Worek z bramkami rozwiązał się w 37. minucie. Wtedy świetną wrzutę Jesusa Jimeneza na bramkę zamienił Erik Janza. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Lukas Podolski. Mistrz świata z 2014 roku wykorzystał piłkę, którą po strzale Jimeneza odbił przed siebie Miszta.

Legioniści wyszli na drugą połową zupełnie odmienieni. Wpływ na to miały aż trzy zmiany przeprowadzone w przerwie przez Gołębiewskiego. W 52. minucie dogranie Josue z rzutu wolnego na bramkę zamienił Mateusz Wieteska, a już minutę później na listę strzelców wpisał się Ernest Muci. Przy bramce Albańczyka więcej od samego strzelca zrobił jednak Grzegorz Sandomierski…

Legioniści chcieli pójść za ciosem, a piłka nawet znalazła się w bramce Górnika. Analiza VAR wykazała jednak, że Luquinhas, który dogrywał piłkę, był na spalonym. Nadal atakowali Legioniści i wydawało się, że to oni są bliżej zdobycia kolejnego gola.

Zamiast tego piłka w 90. minucie spotkania zatrzepotała w bramce Miszty. Gol, który zdobył Krzysztof Kubica, nie został jednak uznany. Znów poszło o pozycję spaloną. Co nie udało się Kubicy kilka minut wcześniej, stało się w szóstej z doliczonych minut. Tym razem Krzysztof Kubica wyskoczył najwyżej i strzałem z główki ustalił wynik spotkania na 3:2!

To siódma ligowa porażka Legii Warszawa z rzędu. Stołeczny klub na dobre zadomowił się więc w strefie spadkowej.

Odbierz darmowy zakład! Wystarczy zarejestrować się u bukmachera STS – tutaj, a na start otrzymasz darmowe 29 zł i zakład bez ryzyka do 200 zł!