fot: YouTube
Opublikowane 11 grudnia 2021, 20:21
0
0

W meczu 15. kolejki Bundesligi RB Lipsk mierzył się z Borussią Moenchengladbach. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 na korzyść gospodarzy. Najbardziej zapamiętanym zagraniem z tego spotkania nie była jednak żadna z bramek, a niebywałe pudło Andre Silvy.

Do przerwy RB Lipsk prowadził z Borussią 2:0. Bramki strzelili Josko Gvardiol oraz Andre Silva. Przy obu trafieniach kluczowe podanie wykonał Angelino.

Na początku drugiej połowy przed okazją na drugie trafienie stanął Andre Silva. Portugalczyk miał przed sobą pustą bramkę, ponieważ golkiper Borussii wracał między słupki po nieudanym rozegraniu z połowy boiska.

Do zawodnika biegł co prawda jeden z defensorów przyjezdnych, ale ten i tak miał pustą bramkę. Wydawało się, że to będzie tylko formalność, a jednak Portugalczyk trafił w tej sytuacji…tylko w poprzeczkę!

Sytuacja drużyny z Lipska skomplikowała się jeszcze w 88. minucie, kiedy to Bensebaini strzelił bramkę kontaktową. W doliczonym czasie gry Nkunku i Henrichs ustalili jednak wynik spotkania na 4:1.

Dla Borussii Moenchengladbach to trzecia porażka z rzędu. Ich bilans bramkowy po meczach z Koeln, Freiburgiem i Lipskiem wynosi 2-14.

RB Lipsk – Borussia Moenchengladbach 4:1 (2:0)
Bramki: 21′ Gvardiol, 33′ Andre Silva, 90+1′ Nkunku, 90+4′ Henrichs – 88′ Bensebaini