(VIDEO) Real rządzi w Madrycie! Królewscy wygrali po dwóch pięknych trafieniach

Opublikowane 12 grudnia 2021, 22:56
0
0

Real pokonał w Derbach Madrytu Atletico w stosunku 2:0. Zwycięstwo to pozwoliło Królewskim umocnić się na pozycji lidera LaLigi.

Wynik spotkania w 16. minucie otworzył Karim Benzema. Francuz wykorzystał dobre dogranie Viniciusa Juniora i uderzył na bramkę Atletico bezpośrednio z powietrza.

Antoine Griezmann mógł doprowadzić do wyrównania w 36. minucie, ale jego uderzenie z rzutu wolnego fenomenalnie wybronił Thibaut Courtois.

Po zmianie stron Real Madryt wyprowadził drugi cios. Ponownie kluczowe podanie wykonał Vinicius Junior. Tym razem na bramkę Atletico uderzał jednak Marco Asensio.

To trzecia wygrana z rzędu Realu nad Atletico na Santiago Bernabeu. Królewscy zgarnęli komplet oczek w dziesięciu swoich ostatnich spotkaniach. Obecnie plasują się na pierwszej lokacie z 42 oczkami na koncie. Atletico jest czwarte i ma 29 punktów.

Real Madryt – Atletico Madryt 2:0 (1:0)
Bramki: 16′ Benzema, 57′ Asensio