(VIDEO) Real lepszy od Barcelony! Zobacz kuriozalny gol jaki padł w El Classico!

Opublikowane 12 stycznia 2022, 22:34
0
0

Real Madryt wygrał 3:2 z FC Barceloną w półfinale Superpucharu Hiszpanii. Mecz rozstrzygnął się dopiero po dogrywce. To piąte wygrane derby z rzędu przez Królewskich.

Wynik spotkania w 19. minucie meczu mógł otworzyć Marco Asensio. Jego uderzenie przeleciało jednak nad poprzeczką.

Co nie udało się Hiszpanowi, udało się Viniciusovi! Brazylijczyk otrzymał podanie od Karima Benzemy i pognał kilkadziesiąt metrów z piłką, po czym uderzył nie do obrony na bramkę Barcelony.

Blaugrana próbowała szybko odrobić straty. Najbliżej był Luuk de Jong, ale dwukrotnie powstrzymał go Courtois.

Tuż przed przerwą doszło do wyrównania wyniku. Luuk de Jong został wręcz nabity przez Edera Militao i nieco przypadkowo skierował piłkę do bramki!

Po przerwie więcej pomysłu na grę miała Duma Katalonii. Próbowali Pedro, Dembele oraz de Jong.

Jednak zamiast drugiego gola dla Barcelony, padła bramka dla Królewskich. Karim Benzema próbował trzy razy i ostatnia jego próba przyniosła bramkę.

Gdy już miało być po wszystkim, swój talent pokazał Ansu Fati. Młody Hiszpan wyskoczył najwyżej do piłki posłanej przez Jordiego Albę i z bliska skierował futbolówkę do bramki Realu! Przed zawodnikami była więc dogrywka.

Real lepiej wykorzystał dodatkowy czas gry. W ósmej minucie dogrywki po akcji Królewskich Rodrygo wyłożył piłkę Federico Valverde, a ten uderzył na celnie bramkę dając ponownie prowadzenie Realowi.

To piąte wygrane derby Królewskich z rzędu. Real Madryt zagra ze zwycięzcą jutrzejszego starcia Atletico Madryt – Athletic Bilbao.

FC Barcelona – Real Madryt 2:3 (1:1, 2:2)
Bramki: 41′ de Jong, 83′ Fati – 25′ Vinicius Junior, 72′ Benzema, 98′ Valverde