(VIDEO) Blisko niespodzianki w Mediolanie! Inter nie spodziewał się takich trudów

fot: YouTube
Opublikowane 22 stycznia 2022, 20:01
0
0

Inter Mediolan wygrał na San Siro z broniącą się przed spadkiem Venezią FC. Nerazzurri musieli gonić wynik i ostatecznie wygrali 2:1 z przyjezdnymi.

Strzelanie w 19. minucie spotkania otworzył Thomas Henry. Francuz na bramkę zamienił dogranie Ethana Ampadu.

Inter Mediolan długo nie mógł wstrzelić się w bramkę Venezii. Nerazzurri dopięli swego dopiero w 40. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Nicolo Barella.

Niepewność gospodarzy trwała jednak aż trzy minuty podczas, których sędzia Matteo Marchetti analizował całą sytuację przy monitorze VAR. Ostatecznie arbiter uznał bramkę.

Jeszcze przed przerwą Inter mógł mieć rzut karny. Sędzia spotkania ponownie posiłkował się VAR-em, lecz tym razem wydał werdykt na korzyść przyjezdnych.

Po zmianie stron Venezia skupiła się głównie na obronie wyniku. Przyjezdni w drugiej połowie oddali jeden strzał na bramkę Handanovicia.

Gospodarze atakowali i dopięli swego w 90. minucie spotkania. Denzel Dumfries posłał futbolówkę na głowę Edina Dżeka, a ten dał radość miejscowych, strzelając bramkę na wagę trzech punktów.

Bramki Henriego i Dżeko:

Inter Mediolan – Venezia FC 2:1 (1:1)
Bramki: 40′ Barella, 90′ Dżeko – 19′ Henry

Inter pozostał więc na fotelu lidera. Venezia cały czas plasuje się na 17. miejscu. W następnej kolejce Inter w derbowym pojedynku zmierzy się z Milanem. Venezia podejmie u siebie Napoli.