wtorek, 17 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaFIFA ma problem! Katarczycy chcą wprowadzić zaskakujący zakaz podczas mundialu

FIFA ma problem! Katarczycy chcą wprowadzić zaskakujący zakaz podczas mundialu

Organizacja Mistrzostw Świata w Katarze spotkała się ze sporą krytyką. Mieszane uczucia wzbudził sam termin rozgrywania mundialu (listopad – grudzień), a także wieści o łamaniu praw człowieka przy budowie obiektów na turniej. Teraz do wiadomości publicznej wypłynęły informacje o zakazie sprzedaży alkoholu na stadionach, jaki planują wprowadzić Katarczycy.

Katar podobnie jak inne kraje muzułmańskie nie są zbyt przychylnie nastawione do alkoholu. Trunek ten w tego typu państwach jest dostępny w znacznie mniejszej ilości miejsc niż ma to miejsce np. w Europie.

Dlatego też władze planują wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu na stadionach podczas rozgrywania turnieju. Od tej zasady ma być jednak jeden wyjątek.

Alkohol będzie mógł pojawić się na stadionie, ale tylko w strefie VIP. Tego typu miejsca raczej nie będą dostępne dla „zwykłych” kibiców, ponieważ bilety na niego kosztować będą minimum 4950 dolarów.

Tego pomysłu nie popiera jednak sama FIFA. Wszystko ze względu na część kontraktów sponsorskich z markami z tej branży. Mowa tu min. o firmie Budweiser.

FIFA zasiadła więc do rozmów z Katarczykami w kwestii zmiany niektórych postanowień.

„Pracujemy ze wszystkimi odpowiednimi stronami nad rozwiązaniem, które będzie szanować zarówno potrzeby kibiców, jak i lokalne tradycje” – mówił rzecznik komitetu organizacyjnego turnieju.

Katar niechętnie wydaje licencje na sprzedaż alkoholu. Produkt ten nie jest dostępny w zwykłych sklepach. Koncesję w tym kraju posiadają tylko wybrane restauracje i część hoteli.

Mistrzostwa Świata 2022 rozpoczną się 21 listopada. Będzie to ostatni turniej, w którym wystąpią 32 reprezentacje narodowe. Od mundialu 2026 ich liczba wzrośnie do 48. Mecz finałowy zaplanowany jest na 8 grudnia.

Źródło: Bloomberg

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Laluna z „Królowych życia” przegrała na FAME 14! Jej twarz mocno...

0
Laluna przez kilka miesięcy przygotowywała się do walki na Fame MMA 14. Niestety, gdy doszło do starcia z rywalką, przegrała, a do tego jej twarz mocno ucierpiała. Po wszystkim wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, jak do tego doszło i atakuje swoją rywalkę.