czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka Nożna(VIDEO) Liga ukraińska zawieszona! Stan wojenny paraliżuje tamtejszy sport

(VIDEO) Liga ukraińska zawieszona! Stan wojenny paraliżuje tamtejszy sport

Atak sił rosyjskich na Ukrainę odbija się szerokim echem na całym świecie. Już można odczuć zawirowania giełdowe i panikę wśród ludzi. Na całym tym konflikcie ucierpi także ukraiński sport.

25 lutego miała wystartować ukraińska liga. Rozgrywki z racji na wprowadzenie stanu wojennego zostały zawieszone do odwołania.

„Po wprowadzeniu stanu wojennego na Ukrainie Premier Liga zostaje zawieszona” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie związku.

W czwartek 24 lutego w godzinach porannych wojska rosyjskie rozpoczęły atak na Ukrainę. Mieszkańców tego państwa obudziły huki i wybuchy.

Sytuacja na linii Rosja – Ukraina, już od dłuższego czasu są napięte. Oliwy do ognia dodał Wladimir Putin, który 22 lutego w specjalnym orędziu ogłosił niepodległość Republik Donieckiej i Ługańskiej. Teraz widok wojskowych czołgów to dla Ukraińców codzienność.

Duża część Ukraińców próbuje ewakuować się z zagrożonych terenów. Ulice w większych miastach są niezwykle zakorkowane. Podobnie jest z sytuacją na przejściach granicznych.

O całej sytuacji wypowiedział się już min. Witalij Kliczko. Specjalny komunikat wydał także występujący w Premier Lidze NK Weres Równe.

Na ten moment rozegrano 18 kolejek w ukraińskiej Premier Lidze. Liderem z 47 punktami jest Szachtar Donieck. Dwa oczka mniej ma Dynamo Kijów. Na dalszych miejscach znajdują się SK Dnipro, Zoria Ługańsk oraz Worskła Połtawa.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze