(VIDEO) Angielski za “trzy punkty”! Lechia Gdańsk wykończona przez rzuty karne!

fot: Screenshot
Opublikowane 27 lutego 2022, 16:59
0
0

Radomiak Radom ograł na własnym obiekcie 2:0 Lechię Gdańsk. Obie bramki zostały zdobyte przez Karola Angielskiego. Gole te padły pośrednio i bezpośrednio po rzutach karnych.

W takich składach obie drużyny wyszły na murawę:

Mecz od początku odbywał się w dość dobrym tempie. Pierwszy kwadrans był ze wskazaniem na przyjezdnych. Swoje okazje mieli jednak także gospodarze.

W 25. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji, ponieważ Conrado łapał w polu karnym Karola Angielskiego i ostatecznie powalił go na murawę. Arbiter Sebastian Jarzębak nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki dla gospodarzy.

Pięć minut później sędzia nie miał już wyboru i był zmuszony wskazać na wapno. Po weryfikacji VAR Jarzębak uznał, że młody Filip Koperski dopuścił się faulu na wbiegającym w pole karnym Luisie Machado.

Do jedenastki podszedł Karol Angielski. Zawodnik Radomiaka w tym sezonie wykorzystał wszystkie rzuty karne, lecz tym razem jego strzał obronił Dusan Kuciak. Mimo wszystko Angielski i tak zdołał wpisać się na listę strzelców, ponieważ dobił piłkę odbitą przez golkipera.

Ostatnie minuty przed gwizdkiem na przerwę należały do Lechii. Radomiak jednak konsekwentnie oddalał zagrożenie. Najbliżej zdobycia wyrównującej bramki był Marco Terrazzino.

Pierwszy kwadrans po zmianie stron upłynął bez klarownych sytuacji bramkowych. W 66. minucie zapachniało drugim karnym dla Radomiaka. Mario Rondon sprytnie wypuścił sobie piłkę przed interweniującym Kuciakiem. Następnie Wenezuelczyk dał się sfaulować golkiperowi Lechii, a sędzia Jarzębiak po analizie VAR wskazała drugi raz tego dnia na rzut karny.

Do jedenastki podszedł ponownie Karol Angielski. Tym razem napastnik Radomiaka zdołał pokonać Dusana Kuciaka za pierwszym razem. Gospodarze prowadzili już 2:0 po dwóch golach z rzutów karnych!

W 81. minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Sędzia Jarzębak podyktował rzut wolny w okolicach pola karnego Radomiaka. Arbiter zaczął rysować sprayem linię, a w tym czasie Lechiści szybko wznowili grę i wpakowali piłkę do bramki gospodarzy. Arbiter nie mógł jednak uznać tej akcji i cofnął grę do wolnego.

Radomiak dowiózł korzystny rezultat, zachowując tego dnia czyste konto. Podopieczni Dariusza Banasika, dzięki tej wygranej przesunęli się na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Przeskoczyli oni właśnie Lechię.

Radomiak Radom – Lechia Gdańsk 2:0 (1:0)
Bramki: 33′, 69′ Angielski