sobota, 25 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaZawodnik Szachtara Donieck ostro o Putinie i rosyjskiej propagandzie! "Rosjanie i tak...

Zawodnik Szachtara Donieck ostro o Putinie i rosyjskiej propagandzie! „Rosjanie i tak by w to uwierzyli”

Młody zawodnik grający w klubie Szachtar Donieck zamieścił na swoich social mediach mocny wpis, w którym uderzył w Władimira Putina i rosyjską propagandę.

Od 24 lutego za wschodnią granicą trwa wojna, która pochłania coraz więcej ofiar. Giną dzieci, całe rodziny, a rosyjskie wojska chcą zniszczyć jak najwięcej, bombardując domy, bloki, szpitale, szkoły, strzelając do cywilów i biorąc ich za zakładników.

W obliczu wojny niemal cały świat zareagował na agresję Rosji i nałożył na nią sankcje oraz wspiera walczącą Ukrainę i uchodźców, którzy szukają schronienia m.in. w Polsce. Do naszego kraju wkroczyło już ponad 1,6 mln osób.

Nie wszyscy jednak jednoczą się przeciwko wojnie. Wielu Rosjan popiera Władimira Putina i atak na Ukrainę. W tym gronie można znaleźć także sportowców znanych na całym świecie, w tym m.in. Aleksandra Powietkina, byłego mistrza świata w boksie Nikołaja Wałujewa, czy jednego z najlepszych fighterów Alexandra Shlemenko.

Również duża część obywateli popiera wojnę, co możemy zobaczyć np. na social mediach, gdzie Internauci wspierają żołnierzy i prezydenta kraju. Taka postawa może wiązać się z propagandą, gdyż Internet i media kontroluje rządowa agencja Roskomnadzor.

Ponadto dziennikarze informujący o ataku na Ukrainie mogą korzystać jedynie ze źródeł rządowych, które są uważane za jedyne słuszne. Za rozpowszechnianie „fałszywych” informacji na temat wojny, czyli korzystanie z innych źródeł i publikowanie materiałów ukazujących działania militarne, grozi nawet 15 lat więzienia.

O propagandzie w ostatnim apelu wspomniał Władimir Kliczko. Stwierdził, że obywatele Rosji mimo wszystko wiedzą, co dzieje się na Ukrainie, gdyż kontaktują się ze swoimi mężami i dziećmi, czyli żołnierzami atakującymi naszych wschodnich sąsiadów.

Teraz głos zabrał 21-letni zawodnik Szachtara Donieck oraz reprezentant młodzieżowej kadry Ukrainy. Mychajło Mudryk w mocnych słowach odniósł się do putinowskiej propagandy:

– Putler mógłby wcale nie napadać na Ukrainę, a jedynie informować każdego dnia w TV, że zdobyli nasz kraj, a Rosjanie i tak by w to uwierzyli.

Źródło: Instagram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

„Filipek” z mocną odpowiedzią dla „Daro Lwa”. Czy zawalczą razem w...

0
Potężne grzmoty na horyzoncie. Według słów Filipa "Filipka" Marcinka, "Boxdel" oraz Wojtek Gola mocno dążą do tego, aby skonfrontować go z Dariuszem "Lwem" Kaźmierczukiem.