(VIDEO) Koncert Legii Warszawa! Zobacz świetną asystę Josue! Relacja z meczu Legia – Termalica

Opublikowane 15 marca 2022, 20:36
0
0

Legia Warszawa w zaległym meczu 5. kolejki pewnie ograła Termalikę. Wojskowi na dobre odskoczyli od strefy spadkowej i obecnie plasują się na 11 miejscu. Co więcej, do szóstego miejsca tracą obecnie 5 punktów, natomiast do czwartej lokaty mają 9 oczek straty.

W takich składach na boisko wyszły dziś ekipy Legii i Termaliki:

Mimo środka tygodnia na trybunach nie zabrakło kibiców ani dopingu. W Warszawie pojawiła się także mała delegacja z Niecieczy.

Próbowali wskórać coś na początku spotkania piłkarze Termaliki, lecz Legioniści szybko zdołali przejąć kontrolę w tym spotkaniu. W 14. minucie Mattias Johansson wpadł w pole karne Słoników i podał na jedenasty metr, gdzie czekał już Rafael Lopes. Portugalczyk uderzył jednak wprost w Pawliuczenkę!

Minutę później Lopes ponownie uderzył na bramkę Termaliki. Tym razem futbolówkę na jego głowę wrzucał Paweł Wszołek. Ponownie na posterunku był jednak Pawieł Pawliuczenko.

Legia dopięła swego w 25. minucie meczu. Wtedy Wiktor Biedrzycki wybił piłkę przed pole karne, a tam dopadł do niej Josue. Gracz Legii długo nie zastanawiał się nad oddaniem strzału i po prostu uderzył w światło bramki Słoników.

Po 37. minutach gry było już 2:0. Tym razem Paweł Wszołek znalazł się w sytuacji sam na sam z Pawliuczenką, ale nie zdecydował się kończyć akcji sam, a przytomnie zgrał jeszcze piłkę do Tomasa Pekharta. Czech nie pomylił się i zamienił to dogranie na gola.

Tuż przed zejściem do szatni Legioniści wystosowali jeszcze jeden cios. Josue wrzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne Termaliki, a tam najlepiej odnalazł się Matuesz Wieteska, który głową skierował futbolówkę do bramki przyjezdnych.

W drugiej połowie tempo spotkania jak można było się spodziewać było znacznie niższe. Legia kontrolowała jednak przebieg spotkania i zdołała jeszcze podwyższyć wynik. Bramkę na 4:0 po kiksie bramkarza Termaliki strzelił Tomas Pekhart.

W 90. minucie Termalika zdołała zdobyć gola honorowego. Słoniki rozegrały na krótko rzut wolny i z okolic osiemnastego metra skutecznie uderzył Artem Putincew.

Legia Warszawa – Termalica Nieciecza 4:1 (3:0)
Bramki: 25′ Josue, 37′, 72′ Pekhart, 45′ Wieteska – 90′ Putincew

W najbliższy weekend Legia Warszawa zagra na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Termalica również w delegacji zmierzy się z Górnikiem Zabrze.