(VIDEO) Legia Warszawa pomogła Pogoni! Zobacz w jaki sposób Wojskowi zabrali punkty Rakowowi

Opublikowane 19 marca 2022, 16:53
0
0

Raków Częstochowa podzielił się punktami z Legią Warszawa. Remis 1:1 sprawił, że podopieczni Marka Papszuna nadal pozostali na drugim miejscu. Legia chwilowo przesunęła się na dziesiątą lokatę.

Składy wyjściowe Rakowa i Legii:

W mecz lepiej weszli gracze Rakowa, którzy długo utrzymywali się przy piłce i próbowali sforsować defensywę Legii. Najaktywniejszy był Ivi Lopez. Hiszpan najpierw huknął obok bramki z dystansu, a niedługo potem zmusił Misztę do wypiąstkowania posłanej przez niego piłki.

W 27. minucie boisko opuścił Tomas Pekhart, który wcześniej ucierpiał w starciu z Petraskiem i nie był w stanie kontynuować dłużej swojej gry. W jego miejsce pojawił się Rafael Lopes.

Raków najbliżej otworzenia wyniku był w 36. minucie. Wtedy po zamieszaniu w polu karnym Legii po rzucie rożnym, piłkę z linii bramkowej wybił Bartosz Slisz.

Gdy wydawało się, że w pierwszej połowie nie wydarzy się już nic więcej, wtedy do akcji wszedł Maciej Rosołek oraz Paweł Wszołek. Ten pierwszy podholował piłkę i dograł ją w pole karne, a tor jej lotu przeciął właśnie Wszołek!

Po zmianie stron Legia mogła jeszcze powiększyć swoje prowadzenie. Lindsay Rose uderzył po wrzutce z rzutu rożnego, lecz zamiast do bramki trafił wprost w głowę Kovacevicia.

Chwilę później zrewanżować Legionistom mógł się Mateusz Wdowiak, który otrzymał podanie od Papanikolaou. W tej sytuacji przeszkadzał mu jednak Wieteska, a do tego interweniował jeszcze Cezary Miszta.

W 69. minucie przyjezdni popełnili błąd własny, czym sprokurowali rzut karny. Paweł Wszołek, ratując piłkę przed rożnym, kopnął ją w pole karne, a interweniujący Matuesz Wieteska sfaulował Giannisa Papanikolaou. Sędzia Marciniak nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił Ivi Lopez.

Chwilę później mogło być już 2:1. Wprowadzony kilka minut wcześniej Walerian Gwilia uderzył jednak obok słupka. W 83. minucie z boiska wyleciał Giannis Papanikolaou, który obejrzał drugi żółty kartonik. W doliczonym czasie gry Ivi Lopez uderzył z woleja, a jego strzał zatrzymał się dopiero na poprzeczce!

Raków Częstochowa – Legia Warszawa 1:1 (0:1)
Bramki: 70′ Ivi Lopez (kar.) – 45′ Wszołek

Po przerwie reprezentacyjnej Raków w Grodzisku zagra z Wartą Poznań. Legia Warszawa na Łazienkowskiej podejmie Lechię Gdańsk.