Rosjanie czepiają się Grzegorza Krychowiaka! Wzięli pod lupę jego debiut w AEK-u. „Jak to możliwe, że już zagrał?”

fot: YouTube
Opublikowane 22 marca 2022, 11:55
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Grzegorz Krychowiak opuścił FK Krasnodar i udał się na wypożyczenie do AEK-u Ateny. W greckim klubie zdołał już zadebiutować. To wydarzenie skupiło uwagę rosyjskich dziennikarzy, którzy twierdzą, że Polak złamał prawo.

FIFA wprowadziła nadzwyczajne przepisy, które umożliwiły zawodnikom występującym w rosyjskich klubach na zmianę zespołu do końca obecnego sezonu. Grzegorz postanowił skorzystać z tego prawa i wybrał się do ligi greckiej.

W niedzielę 20 marca Krychowiak pojawił się na boisku w ligowym starciu z PAOK-iem Saloniki. Dziennikarz „Sport Express” Aleksander Bobrow. Uważa on, że Grzegorz nie był wtedy jeszcze uprawniony do gry. Bobrow powołał się na informacje o wypożyczeniu Krychowiaka, która na oficjalnej stronie rosyjskiej ligi pojawiła się dopiero w poniedziałek 21 marca.

„Jak to możliwe, że AEK umieścił Krychowiaka w kadrze meczowej i dlaczego Polak mógł wejść na boisko” – pytał rosyjski dziennikarz.

Szansa na niedopełnienie formalności ze strony AEK-u Ateny są raczej znikome. Tego typu artykuł należy traktować raczej jako element kampanii przeciwko Grzegorzowi, który otwarcie skrytykował działania Rosjan na Ukrainie.

Krychowiak do końca trwającego sezonu będzie występował w AEK-u. Klub Polaka zajął trzecie miejsce w grupie mistrzowskiej.

Źródło: Sport-express

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments