(VIDEO) Wygrana nie wystarczyła. Arka Gdynia powalczy o Ekstraklasę w barażach

Opublikowane 22 maja 2022, 14:36
0
0

Arka Gdynia wygrała 2:1 z Sandecją Nowy Sącz, lecz to nie wystarczyło by bezpośrednio awansowała do Ekstraklasy. Gdyński zespół o awans powalczy w barażach.

Arka chcąc awansować bezpośrednio do Ekstraklasy, musiała wygrać z Sandecją i liczyć na potknięcie Widzewa. Drużyna z Nowego Sącza również grała o dużą stawkę, bowiem walczyła o prawo gry w barażach.

Do Gdyni szybko dotarła wieść o golu strzelonym przez Widzew. Niedługo potem to Sandecja otrzymała wiadomość o niekorzystnym dla niej wyniku meczu w Głogowie.

Gospodarzom z całych sił próbowali pomóc fani, którzy licznie zgromadzili się na stadionie.

Arka dopięła swego i wyszła na prowadzenie tuż przed gwizdkiem na przerwę. Po dośrodkowaniu Adamczyka w zamieszaniu, do jakiego doszło w polu karnym Sandecji, najlepiej odnalazł się Michał Marcjanik.

W 57. minucie Michał Marcjanik mógł podwoić swój dorobek bramkowy. Zawodnik Arki otrzymał piłkę od Czubaka, lecz z najbliższej odległości główkował prosto w Pietrzkiewicza!

Arka mimo niekorzystnego wyniku w Łodzi, cały czas starała się podwyższyć swoje prowadzenie. W 69. minucie Sandecję od straty gola uratowała poprzeczka, na której zatrzymała się piłka posłana przez Huberta Adamczyka.

Gospodarze podwyższyli wynik w 82. minucie. Wcześniej arbiter dopatrzył się zagrania ręką przez defensora Sandecji i wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Mateusz Żebrowski. Zawodnik miejscowych zamienił go na bramkę.

Wynik spotkania na 2:1 z rzutu karnego ustalił Łukasz Zjawiński.

Arka Gdynia – Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)
Bramki: 45+1′ Marcjanik, 82′ Żebrowski (kar.) – 90 + 5′ Zjawiński

Arka o prawo gry w Ekstraklasie powalczy w barażach. W półfinale podejmie Chrobry Głogów. W ewentualnym finale zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Korona Kielce – Odra Opole.