(VIDEO) Zrobili to! Reprezentacja Ukrainy awansowała do finału barażów!

fot: Screenshot
Opublikowane 1 czerwca 2022, 22:40
0
0

Reprezentacja Szkocji przegrała 1:3 na Hampden Park z Ukrainą. Żółto-Niebiescy w finale barażów o Mistrzostwa Świata 2022 zmierzą się z inną brytyjską drużyną, a mianowicie reprezentacją Walii.

Ukraina napierała na Szkotów od początku spotkania. Dużo pracy tego dnia miał Craig Gordon. Golkiper gospodarzy najpierw w 8. minucie wybronił uderzenie Viktora Tsygankova, a niespełna dziesięć minut później powstrzymał też Andrija Yarmolenkę.

Przyjezdni dopięli swego w 33. minucie. Wtedy Rusłan Malinowski świetnie wypatrzył wbiegającego na wolne pole Andrija Jarmolenkę. Ten wykorzystał wyjście Gordona i przerzucił nad nim futbolówkę, dając tym samym prowadzenie Ukrainie.

Ukraińcy po zmianie stron szybko zdołali podwyższyć swoje prowadzenie. Roman Jaremczuk strzałem głową pokonał Craiga Gordona. Dogrywał mu Oleksandr Karavaev.

Szkoci najbliżej bramki kontaktowej byli w 67. minucie. Wtedy John McGinn z bliskiej odległości oddał niecelny strzał głową.

W 79. minucie nadzieje w serca szkockich kibiców wlał jeszcze Callum McGregor. Duży udział przy jego trafieniu miał jednak golkiper reprezentacji Ukrainy.

Wynik spotkania w ostatniej minucie doliczonego czasu gry ustalił Artem Dovbyk.

Szkocja – Ukraina 1:3 (0:1)
Bramki: 79′ McGregor – 33′ Jarmolenko, 49′ Jaremczuk, 90 + 5′ Dovbyk

Reprezentacja Ukrainy w finale barażów o prawo gry na katarskim mundialu zagra z Walią.