(VIDEO) Duże emocje w Pradze! Hiszpania rzutem na taśmę ratuje remis

fot: Screenshot
Opublikowane 5 czerwca 2022, 22:41
0
0

Emocjonujący mecz oglądali kibice zgromadzeni na stadionie w Pradze. W spotkaniu Czechy-Hiszpania padły aż cztery bramki, a obie ekipy podzieliły się ze sobą punktami po remisie 2:2.

Wynik meczu już w 4. minucie spotkania otworzył Jakub Pesek. Gracza gospodarzy fantastycznym prostopadłym podaniem uruchomił Jan Kuchta.

W pierwszej połowie po obu stronach brakowało klarownych okazji. W 26. minucie bramce reprezentacji Czech mógł zagrozić Pablo Sarabia, lecz fatalnie spudłował.

Hiszpanie zdołali wyrównać tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony meczu. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry piłkę po podaniu Rodriego przyjął Gavi. Młody Hiszpan przymierzył tuż przy słupku, czym wyrównał stan rywalizacji.

Po zmianie stron to ekipa przyjezdnych była stroną dominującą. Mimo tego, to właśnie Czesi mieli pierwszą klarowną okazję do strzelenia drugiej bramki. Jan Kuchta w sytuacji sam na sam przegrał jednak z Unaiem Simonem.

W 58. minucie swoim refleksem wykazał się Tomas Vaclik. Czeski golkiper obronił strzał z bliskiej odległości wykonany przez Ferrana Torresa. Kilka minut później Czechy przed stratą bramki uratował słupek, w który trafił Marco Asensio.

W 66. minucie Czesi dopięli swego i ponownie wyszli na prowadzenie. Vaclav Cerny popisał się znakomitym podaniem, który na bramkę zamienił Jan Kuchta.

Kilka chwil później Hiszpanie ponownie obili słupek bramki Czechów. Tym razem zrobił to główkujący Ferran Torres.

Hiszpanie ostatecznie dogonili Czechów. W 90. minucie bramkę po dośrodkowaniu Marco Asensio głową zdobył Inigo Martinez.