sobota, 25 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaKibice ŁKS-u Łódź z przekazem przed meczami Ukrainy na Stadionie Króla! "Nie...

Kibice ŁKS-u Łódź z przekazem przed meczami Ukrainy na Stadionie Króla! „Nie możemy zgodzić się, by w naszym kraju czczony był zbrodniarz…”

Z racji na wojnę, jaka toczy się obecnie na Ukrainie, reprezentacja tego kraju swoje „domowe” spotkania będzie rozgrywać w Polsce, na nowym stadionie ŁKS-u Łódź. Kibice tego zespołu wydali w tej sprawie specjalny komunikat.

Ukraina w czerwcowej kampanii rozegra dwa „domowe” spotkania w ramach Ligi Narodów. Reprezentacja tego kraju 11 czerwca zmierzy się z Armenią, a trzy dni później podejmie również Irlandią.

Oba te spotkania zostaną rozegrane na Stadionie Króla, czyli nowym obiekcie domowym ŁKS-u Łódź. Z tego też powodu kibice Łódzkiego Klubu Sportowego wydali specjalny dotyczący tych wydarzeń.

Fani ŁKS-u apelują o podjęcie odpowiednich reakcji w przypadku ujrzenia jakichkolwiek symboli Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA). Organizacja ta w latach 1943-1945 dokonała szeregu ludobójstw na terenie Polski.

„Stadion Króla to prawdziwy dom piłki nożnej. Nie tylko klubowej, ale i międzynarodowej. W najbliższym czasie swoje mecze na naszym stadionie rozegra reprezentacja Ukrainy”

„Przypominamy, że flaga narodowa, za którą krew przelewają Ukraińcy, jest niebiesko-żółta. Wszelkie inne symbole, w szczególności czarno-czerwona flaga, która jest symbolem Bandery, nie będą tolerowane. Nie możemy zgodzić się, by w naszym domu, ani w naszym kraju czczony był zbrodniarz, który mordował Polaków i był odpowiedzialny za Rzeź Wołyńską

„Będziemy stanowczo reagować na każdą próbę szargania dobrego imienia naszego narodu i braku szacunku do naszej historii”

Źródło: Facebook

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

„Filipek” z mocną odpowiedzią dla „Daro Lwa”. Czy zawalczą razem w...

0
Potężne grzmoty na horyzoncie. Według słów Filipa "Filipka" Marcinka, "Boxdel" oraz Wojtek Gola mocno dążą do tego, aby skonfrontować go z Dariuszem "Lwem" Kaźmierczukiem.