piątek, 12 sierpnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaAleksandar Vuković zadziałał na szkodę Legii? "Ta złość w nim narastała"

Aleksandar Vuković zadziałał na szkodę Legii? „Ta złość w nim narastała”

Dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński był gościem programu „Pogadajmy o Piłce”. Zdradził w nim kulisy pożegnania z Aleksandarem Vukoviciem.

Serbski szkoleniowiec objął zespół w połowie sezonu. Legia znajdowała się wtedy w strefie spadkowej, a z jej prowadzenia zrezygnował właśnie Marek Gołębiewski.

Vukoviciowi udało się wyprowadzić Legię z tego kryzysu i ostatecznie zajęła ona 10. miejsce w Ekstraklasie, co i tak było najgorszym wynikiem od sezonu 1991/92.

W nowej kampanii Wojskowych będzie prowadził Kosta Runjaić. Vuković o ostatecznej decyzji władz Legii został poinformowany dopiero na sam koniec sezonu. Jacek Zieliński wyjaśnił, dlaczego klub podjął taką strategię i najpierw zakontraktował nowego trenera, a dopiero potem poinformował o swojej decyzji obecnego.

„Na jednej szali miałem kwestię utrzymania się naszego zespołu w Ekstraklasie, uniknięcia kompromitacji, spadku. A na drugiej miałem, czy powiedzieć Vukoviciovi, że dogadałem się z trenerem. Wybór był chyba prosty. Jak mnie zapytał o to, odpowiedziałem szczerze, bo jestem człowiekiem, który nie potrafi kłamać. Jakby mnie zapytał wcześniej, powiedzmy dwa tygodnie wcześniej, to nie wiem, co bym odpowiedział” – mówił.

Zieliński zdradził też jak wyglądała jego wyglądała rozmowa z Vukoviciem. Zaznaczył też, że zauważył narastające emocje w serbskim szkoleniowcu.

„Przekazałem mu argumentację, dlaczego o tym wcześniej nie mówiłem. I ta argumentacja na pewno była sensowna. Vuko przyjął to ze zrozumieniem, ale po jakimś czasie to niezadowolenie i ta złość w nim narastała. Ja powiedziałem mu, że może być na mnie obrażony, podjąłem taką decyzję, która nie była spójna z tym, co on sobie planował. Po tym dobrym wejściu i dobrym okresie gry mógł sobie myśleć, że zostanie trenerem na kolejny sezon. Jeżeli przeciąłem jego nadzieję, to mógł się czuć rozczarowany, ale potem rozmawialiśmy raz, drugi na ten temat i wydawało mi się, że jest ok – opowiadał w programie „Pogadajmy o Piłce”.

Na sam koniec Zieliński został zapytany, czy według niego Aleksandar Vuković pod koniec sezonu działał na niekorzyść Legii? Mowa tu o min. fakcie, że Szymon Włodarczyk nie zdołał rozegrać ustalonej wcześniej liczby minut, przez co jego umowa nie została automatycznie przedłużona.

„Kiedy utrzymanie było pewne, dla mnie najważniejsze były relacja z Vukoviciem i szacunek, jaki okazałem mu tym, że byłem wobec niego szczery, licząc się z pewnymi konsekwencjami, że stracę kontrolę nad trenerem i wydarzeniami w ostatnich kolejkach – zaznaczył Jacek Zieliński.

Źródło: YouTube

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Barcelona oficjalnie uruchomiła czwartą dźwignię finansową i WALCZY z czasem

0
FC Barcelona już jutro, w sobotę 13 sierpnia o godz. 21:00 rozegra pierwsze spotkanie w tym sezonie ligowym. Zespół ze stolicy Katalonii ugości drużynę...