piątek, 12 sierpnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaLukas Podolski o perspektywach Górnika w nadchodzącym sezonie: "W tej chwili to...

Lukas Podolski o perspektywach Górnika w nadchodzącym sezonie: „W tej chwili to nasza jedyna szansa”

Lukas Podolski udzielił wywiadu dla „Super Express”. W Rozmowie odniósł się do swojej roli w zatrudnieniu nowego trenera, dalszej kariery oraz potencjału, jaki dostrzega w Górniku.

Nowym trenerem Górnika Zabrze został Bartosh Gaul. Niemieckie media podały informacje o tym, że rzekomo to właśnie Podolski miał duży wkład w zatrudnienie tego szkoleniowca. Sam zawodnik jednak temu zaprzeczył.

„To są głupoty! Prawda jest taka, że kiedy rozeszła się informacja o rozstaniu Górnika z Janem Urbanem, w krótkim czasie dostałem może z 30 telefonów od niemieckich trenerów bądź ich agentów. Każdemu jednak mówiłem to samo: mogę dać bezpośredni kontakt do prezesa Górnika, mogę też przekazać do klubu trenerskie CV. Rozmawiałem z prezesem, owszem. Pytał o różnych trenerów, których CV do niego spłynęły. Ale to były luźne rozmowy” – zaznaczył Podolski.

Lukas był również pytany o wizję swojej przyszłości, a także to czy widzi siebie w roli trenera Górnika.

„Dziś w ogóle nie myślę o tym, by być trenerem, dyrektorem sportowym czy prezesem. Chcę wyglądać dobrze, być „fit” na i poza boiskiem. Lubię wychodzić na treningi, na mecze, walczyć o trzy punkty, czuć emocje” – oznajmił.

Podolski największy potencjał Górnika dostrzega w klubowej akademii. Według niego to właśnie ona na obecną chwilę może dać zabrzanom lepsze wyniki sportowe.

„Nie wiem, jaką Bartosch Gaul będzie mieć wizję naszej gry. Wiem natomiast, że w tej chwili jedyna szansa Górnika to nasza akademia, stawianie na młodych. Nie ma innej możliwości. Nie mamy inwestora, nie mamy właściciela rzucającego na stół 10 mln rocznie. Pracujemy z tym, co jest, ale widzę dużo potencjału w naszej młodzieży

Źródło: Super Express

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Barcelona oficjalnie uruchomiła czwartą dźwignię finansową i WALCZY z czasem

0
FC Barcelona już jutro, w sobotę 13 sierpnia o godz. 21:00 rozegra pierwsze spotkanie w tym sezonie ligowym. Zespół ze stolicy Katalonii ugości drużynę...