Sobota, 18 Maja, 2024

Najman i Jóźwiak nie zawalczą na gołe pięści? Prezes FEN wyjaśnia: “To jest sprzeczne z moimi ideałami”

Fot. YouTube
Opublikowane 5 sierpnia 2022, 13:48
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Paweł Jóźwiak zabrał głos w sprawie swojego debiutu w sportach walki, czyli zapowiedzianego pojedynku z Marcinem Najmanem.

O starciu prezesa FEN z “El Testosteronem” mówi się od dłuższego czasu. W końcu WOTORE postanowiło zorganizować taki pojedynek. W ostatnim wywiadzie dla Filipa Lewandowskiego Jóźwiak wyjaśnił, że nie wypadało mu walczyć w jego federacji, a w Prime Show MMA włodarzem jest Kasjusz Życiński, który ma konflikt z Najmanem.

Paweł Jóźwiak nie chce walczyć na gołe pięści

WOTORE to organizacja walk na gołe pięści, więc na takich zasadach powinno odbyć się starcie z “El Testosteronem”. Prezes FEN przyznał jednak, że nie jest przekonany co do takiej formuły. Wyjaśnił, że sam wielokrotnie był przeciwko pojedynkom na gołe pięści.

– Nie wiem, muszę to przemyśleć. Trochę jest to sprzeczne z moimi ideałami. Zawsze promowałem MMA jako sport, nie byłem nigdy zwolennikiem walk na gołe pięści. Trochę głupio by było, żeby promotor, jeszcze w takim wieku, który nigdy tego nie popierał, bił się teraz na gołe pięści. Muszę to przegadać. Na pewno chcę się bić w formule MMA, ale czy na gołe pięści? No to nie wiem.

Prezes FEN przyznał jednak, że sam w młodości wielokrotnie brał udział w bójkach. Jako zawodnik rugby bił m.in. na boisku, jednak walczył również poza nim:

– W młodości było dużo tych walk na gołe pięści. Siedem razy miałem nos złamany. Byłem kiedyś zawodnikiem rugby, także w moich czasach regularnie się tłukliśmy na boisku, poza boiskiem też się zdarzało.

Jóźwiak póki co jest przeciwny walce na gołe pięści z Marcinem Najmanem. Przyznał, że musi wszystko przemyśleć i porozmawiać z włodarzem WOTORE. Może ten przekona go do starcia w takiej formule.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments