poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Strona głównaFENNajman i Jóźwiak nie zawalczą na gołe pięści? Prezes FEN wyjaśnia: "To...

Najman i Jóźwiak nie zawalczą na gołe pięści? Prezes FEN wyjaśnia: „To jest sprzeczne z moimi ideałami”

Paweł Jóźwiak zabrał głos w sprawie swojego debiutu w sportach walki, czyli zapowiedzianego pojedynku z Marcinem Najmanem.

O starciu prezesa FEN z „El Testosteronem” mówi się od dłuższego czasu. W końcu WOTORE postanowiło zorganizować taki pojedynek. W ostatnim wywiadzie dla Filipa Lewandowskiego Jóźwiak wyjaśnił, że nie wypadało mu walczyć w jego federacji, a w Prime Show MMA włodarzem jest Kasjusz Życiński, który ma konflikt z Najmanem.

Paweł Jóźwiak nie chce walczyć na gołe pięści

WOTORE to organizacja walk na gołe pięści, więc na takich zasadach powinno odbyć się starcie z „El Testosteronem”. Prezes FEN przyznał jednak, że nie jest przekonany co do takiej formuły. Wyjaśnił, że sam wielokrotnie był przeciwko pojedynkom na gołe pięści.

– Nie wiem, muszę to przemyśleć. Trochę jest to sprzeczne z moimi ideałami. Zawsze promowałem MMA jako sport, nie byłem nigdy zwolennikiem walk na gołe pięści. Trochę głupio by było, żeby promotor, jeszcze w takim wieku, który nigdy tego nie popierał, bił się teraz na gołe pięści. Muszę to przegadać. Na pewno chcę się bić w formule MMA, ale czy na gołe pięści? No to nie wiem.

Prezes FEN przyznał jednak, że sam w młodości wielokrotnie brał udział w bójkach. Jako zawodnik rugby bił m.in. na boisku, jednak walczył również poza nim:

– W młodości było dużo tych walk na gołe pięści. Siedem razy miałem nos złamany. Byłem kiedyś zawodnikiem rugby, także w moich czasach regularnie się tłukliśmy na boisku, poza boiskiem też się zdarzało.

Jóźwiak póki co jest przeciwny walce na gołe pięści z Marcinem Najmanem. Przyznał, że musi wszystko przemyśleć i porozmawiać z włodarzem WOTORE. Może ten przekona go do starcia w takiej formule.

Źródło: YouTube

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze