Sobota, 13 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Marketing Wisły Płock nadal WYMIATA! Zobacz, co klub wymyślił tym razem

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 9 sierpnia 2022, 14:17
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Wisła Płock jest ostatnio na absolutnym topie. “Nafciarze” z kompletem zwycięstw przewodzą tabeli PKO Ekstraklasy. Sytuacja w lidze spowodowała, że kolejny raz dał o sobie znać znakomity marketing klubu.

Pamiętacie Jakuba Rzeźniczaka jako Jamesa Bonda? A może Piotra Tomasika, który do bólu przypominał Tommy’ego Vercetti, lub Carla Johnsona z serii Grand Theft Auto? Wisła Płock już jakiś czas temu dała się poznać, jako klub piłkarski z prawdopodobnie najlepszym marketingiem na polskim podwórku i jednym z najlepszych w Europie.

Tym razem specjaliści od reklamy i wizerunku nawiązali w swoim nowym wideo do innego dzieła popkultury, które w przeciwieństwie do poprzedników powstało w Polsce. Zdecydowanie lepiej kojarzą je osoby, które wchodziły w dorosłość na przełomie nowego tysiąclecia.

Sensacje XXI wieku

“Sensacje XX wieku” to program telewizyjny mający status niemal kultowego. Przez ponad 20 lat na antenie TVP1 autor i prowadzący Bogusław Wołoszański przytaczał nieznane fakty, które miały miejsce głownie w okresie II wojny światowej. Emisja zakończona w 2005 nie spowodowała, że widzowie zapomnieli o tym dziele współczesnej telewizji i często wykorzystywali kadry z Wołoszańskim do tworzenia memów.

Wisła Płock postanowiła na bardziej ambitną formę. Aby podkreślić znakomitą dyspozycję zespołu u progu sezonu, opublikowała 2,5 minutowy film. Rafał Wyrzykowski wcielający się w rolę Wołoszańskiego prowadzi nas poprzez kolejne zwycięstwa “Nafciarzy” , pokazując je w podobny sposób, tak jak robiono to z wydarzeniami historycznymi we wspomnianym programie.

Już sam początek zwiastuje, że mamy do czynienia z materiałem na najwyższym poziomie.

– 17 lipca ’22 roku rozpętała się pierwsza bitwa o punkty. Kapitan Rzeźniczak wyprowadził złożoną z 11 członków ekipę na przystrzyżony dzień wcześniej trawnik punktualnie o 15:00. Przy brzmieniach hejnału płockiego ruszyły pierwsze ataki.

Na szczególne brawa zasługuje tutaj Wyrzykowski. Jak wspomniał dyrektor marketingu Wisły, Mateusz Lenkiewicz główny bohater tej produkcji nie ma doświadczenia aktorskiego, a z zadaniem poradził sobie wręcz znakomicie.

Czym klub z Płocka może zaskoczyć kolejnym razem? Może zdecyduje się na więcej odcinków nafciarskich “Sensacji XXI wieku”? Powinniśmy przekonać się o tym już niebawem.

Źródło: Eurosport.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments