Niedziela, 23 Czerwca, 2024

(VIDEO) Brutalne zwycięstwo w pierwszej obronie! Piotr Kuberski nadal mistrzem FEN!

fot. Twitter
Opublikowane 29 stycznia 2023, 09:21
przez Jakub Hryniewicz
1
0
Brak komentarzy

W tym tygodniu odpoczęliśmy od UFC, a weekend z MMA zamknęła gala FEN 44. Piotr Kuberski w walce wieczoru stanął do obrony tytułu wagi średniej, a jego oponentem był Marcin Filipczak.

Dla popularnego “Qbeara” była to pierwsza obrona tytułu mistrzowskiego kategorii do 84 kg, który zdobył w czerwcu ubiegłego roku. Wówczas na gali FEN 40 już w otwierającej odsłonie znokautował Marcina Naruszczkę. Było to zarazem jego 7. zwycięstwo z rzędu.

Piotr Kuberski do pierwszej obrony miał stanąć na poprzednim wydarzeniu, jednak na drodze stanęły drobne problemy zdrowotne. Pojedynek został przełożony na galę w Ostrowie Wielkopolskim, ale tym razem pojawić się nie mógł brazylijski “Hulk”, Ewerton Polaquini.

W pierwszej obronie pasa wagi średniej Kuberski zmierzył się wobec tego z Marcinem Filipczakiem. Zawodnik ekipy Octopus Pabianice zdecydował się na zmianę kategorii, gdyż dotychczas mierzył się w dywizji półciężkiej. W ostatnich dwóch występach poddał Arkadiusza Jędraczka i jednogłośnie pokonał Piotra Kalenika.

Kuberski vs. Filipczak – RELACJA

RUNDA 1

Obaj zaczęli niezwykle spokojnie, a jako pierwszy kopnięciami zaatakował Piotr Kuberski. Filipczak ruszył z kombinacją – wszystko jednak zostało zgaszone przez championa wagi średniej. Pretendent próbował atakować różnymi sposobami, posłał kolano i obrotowego backfista, ale końcówka tej odsłony należała do “Qbeara”. Kilka mocnych uderzeń w jego wykonaniu i zdecydowanie zaakcentował, że ta runda należy do niego.

RUNDA 2

Filipczak odważnie spróbował szarży z pięściami, wyłapał też parę low kicków. Kuberski inteligentnie zamknął pretendenta na siatce i skrócił dystans. Mistrz trafił potężnym prawym w wymianie, a zaraz dołożył kolejny! Lawina ciosów w wykonaniu Piotra Kuberskiego na leżącym przeciwniku i sędzia kończy ten pojedynek!

Oficjalny wynik: Piotr Kuberski wygrywa przez KO w 2. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments