Czwartek, 18 Lipca, 2024

Michalczewski wspomina znajomość z gangsterami: “Razem z Nikosiem balowaliśmy. Miał łeb na karku”

Fot. YouTube
Opublikowane 22 sierpnia 2023, 11:08
przez Przemek Krautz
19
7
Brak komentarzy

Dariusz Michalczewski w ostatnim wywiadzie wspomniał o swojej znajomości ze słynnym gangsterem, a także zdradził, co myśli o filmie Macieja Kawulskiego.

“Tiger” to jeden z najlepszych polskich pięściarzy, który wygrał 48 z 50 zawodowych pojedynków, w tym 38 przez nokaut. W czasie 14-letniej kariery sięgnął po mistrzostwo świata WBO, IBF, WBA w wadze półciężkiej oraz pas WBO w kategorii junior ciężkiej.

W ostatniej rozmowie z “Winim” wspominał czasy swojej młodości, kiedy znajdował się na szczycie, jeśli chodzi o boks. Poruszony został również temat znajomości z półświatkiem. Michalczewski przyznał, że zawsze gangsterzy byli blisko boksu.

Michalczewski o znajomości z gangsterami

Wielokrotnie mogliśmy usłyszeć o bliskiej znajomości Andrzeja Kolikowskiego, czyli słynnego “Pershinga” z Andrzejem Gołotą. Teraz Michalczewski zdradził, że miał okazję imprezować z gangsterami, w tym m.in. Nikodemem Skotarczakiem.

– Zawsze się półświatek kręcił koło boksu. Ja też się znałem z “Nikosiem”, z tą całą gwardią stąd. Też razem balowaliśmy. Akurat przy mnie nie było rozmów o porwaniach, o narkotykach, o innych. Ja się śmiałem, wygłupiałem, przeważnie to ja mówiłem. Były kobiety.

Następnie został zapytany o film Macieja Kawulskiego “Jak pokochałam gangstera”, który został stworzony na podstawie historii “Nikosia”:

– Uważam, że to jest nieprawdziwa jego postać. “Nikoś” wcale nie był taki obszczymur, jak go pokazali. Z tego, co pamiętam, miał zawsze wszystko pod kontrolą. I miał to wszystko opanowane, na tyle, co ja to widziałem. Tak go przedstawili trochę jako ćpuna, trochę sparodiowali to. On miał łeb na karku.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
19
7
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments