Niedziela, 14 Lipca, 2024

Kontrowersyjne słowa Chisory po wygranej Usyka we Wrocławiu! “Czarnoskóry bił się w kraju białych. Czego się spodziewaliście?”

Fot. YouTube
Opublikowane 28 sierpnia 2023, 10:16
przez Przemek Krautz
11
5
Brak komentarzy

Derek Chisora zabrał głos po sobotniej walce o mistrzostwo świata wagi ciężkiej i w mocnych słowach skomentował porażkę swojego rodaka.

W miniony weekend we Wrocławiu odbyło się bokserskie święto, czyli pojedynek pomiędzy Ołeksandrem Usykiem i Danielem Duboisem. Ukrainiec postawił na szali swojego pasy WBO, IBF, WBA oraz IBO w kategorii ciężkiej, które obronił, nokautując rywala w 9 rundzie.

Chisora komentuje porażkę Duboisa

Nie obyło się jednak bez kontrowersji. W 5 odsłonie Dubois trafił ciosem na korpus, po którym Usyk wylądował na deskach. Zasygnalizował uderzenie poniżej pasa, przez co dostał czas na dojście do siebie i powrót do walki. Cała sytuacja wywołała w mediach burzę.

Znaczna część kibiców oraz osób ze świata sportów walki uważa, że cios był jak najbardziej legalny, a Ukrainie powinien być liczony. Głos w tej sprawie zabrał Derek Chisora, który w wywiadzie dla Boxing King Media tak skomentował sytuację:

– Czarnoskóry gość walczył w kraju białych ludzi, wokół sami biali, sędzia był biały, punktowi byli biali. Czego ku..a się spodziewaliście? Czarny się nie liczy, nawet jak posyła Usyka na deski, to tego nie uznają. Na pewno potrzebujemy techniki VAR w boksie.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
11
5
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments