Niedziela, 14 Lipca, 2024

Ogromny skandal po meczu Legii! Premier i MSZ reagują na wydarzenia w Holandii

Fot. YouTube
Opublikowane 6 października 2023, 11:02
przez Przemek Krautz
9
1
Brak komentarzy

Skandal w Holandii wywołał burzę w social mediach. Głos zabrał sam premier, który skomentował wydarzenia, jakie rozegrały się po meczu Legii.

W miniony czwartek stołeczny klub w drugiej rundzie fazy grupowej Ligi Konferencji Europy zmierzył się z AZ Alkamaar. Legia rozegrała mecz na wyjeździe i przegrała go wynikiem 0:1. Po zakończonym spotkaniu doszło do skandalicznych scen z udziałem funkcjonariuszy.

Policja oraz ochrona bez podania przyczyny zablokowała drużynie z Warszawy przejście do autobusu. Agresywni mundurowi zaczęli szarpać nie tylko zawodników, ale też sztab trenerski oraz prezesa klubu. Dariusz Mioduski miał nawet zostać uderzony w twarz.

Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz – TUTAJ

Premier zabrał głos w sprawie skandalu w Holandii

Głos w sprawie zabrał sam premier Mateusz Morawiecki, który przekazał, że polecił Ministerstwu Spraw Zagranicznych wyjaśnienie tej sytuacji:

Bardzo niepokojące doniesienia z Alkmaar. Poleciłem MSZ RP pilne działania dyplomatyczne w celu weryfikacji wydarzeń z nocy. Polscy zawodnicy i kibice muszą być traktowani zgodnie z prawem – napisał na Twitterze.

Na skandal zareagował również wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, który zapewnia, że sprawą zajmują się już konsulowie w Holandii:

– Nasi konsulowie już w nocy udzielali wsparcia klubowi i jego pracownikom. Z uwagi na narodowość dwóch zatrzymanych piłkarzy przekazaliśmy odpowiednie informacje także konsulom Portugalii i Serbii.

Wszystkich naszych obywateli, wobec których miały miejsce niewłaściwe działania służb (np. arbitralne zatrzymania, przeszukania bez powodu, utrudnienia w przemieszczaniu się spowodowane m.in. używaniem języka polskiego) prosimy o kontakt z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Hadze lub z centralą MSZ w Warszawie – dodał.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
9
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments