Reprezentant Polski zamieszany w aferę bukmacherską!? Jest odpowiedź Zalewskiego!

Fot. YouTube
Opublikowane 14 października 2023, 11:12
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Jak informują włoskie media, reprezentant Polski ma być zamieszany w skandal bukmacherski we Włoszech. Młodemu piłkarzowi grozi nawet kilkuletnia dyskwalifikacja.

Przez dekady włoski futbol był wyniszczany poprzez skandale z ustawianiem meczów. W afery były zamieszane największe kluby, którym odbierano mistrzowskie tytuły czy degradowano do niższych lig. Ukarano wielu działaczy i zawodników, a obecnie piłkarze grający we Włoszech mają zakaz obstawiania jakichkolwiek meczów, nawet jeśli są to spotkania innych drużyn.

Afera we Włoszech

Były paparazzo Fabrizio Corona ujawnił jednak, że zawodnicy stawiali zakłady poprzez nielegalnych bukmacherów, którzy nie posiadają włoskiej licencji. Zapowiedział, że w piątek ujawni nazwisko kolejnego zamieszanego w aferę i opublikował zdjęcie jego sylwetki.

Internauci szybko zauważyli, że najprawdopodobniej jest to grający w AS Roma i reprezentujący Polskę Nicola Zalewski. Domysły kibiców zostały niestety potwierdzone, ale piłkarz zaprzeczył zarzutom Corony. Zapewnił, że nie brał udziału w nielegalnym obstawianiu meczów.

Dziennikarze La Repubblice ujawnili jednak szczegóły sprawy. Przekazali, że Zalewski miał rzekomo obstawić mecz AS Roma – Salernitana, który został rozegrany 22 maja 2023 roku. Postawił zakład na to, że otrzyma żółtą kartę. Polak został ukarany przez sędziego dopiero w 94. minucie.

Trzeba jednak podkreślić, że na ten moment Zalewski nie jest objęty dochodzeniem włoskiego wymiaru sprawiedliwości. Poza skomentowaniem zarzutów 21-latek zamierza podjąć kroki prawne. Dziennikarze przekazali, że jego prawnicy przygotowują pozew sądowy o zniesławienie.

W aferę zamieszani są m.in. Sando Tonali, Nicolo Zaniolo i Nicolo Fagioli oraz wielu innych zawodników. Prokuratura aktualnie prowadzi śledztwo, a Fagioli sam przyznał się do obstawiania meczów piłki nożnej. Pozostali dwaj czekają na przesłuchanie.

To jednak nie koniec, gdyż Corona przekazał, że będzie ujawniał kolejne nazwiska, nie tylko piłkarzy. Dane następnej osoby zostaną upublicznione dzisiaj o godzinie 16:00.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments