Szokujące doniesienia z Rosji! Chcą zorganizować wielki piłkarski turniej

Fot. YouTube
Opublikowane 1 listopada 2023, 10:41
przez Przemek Krautz
1
7
Brak komentarzy

Rosjanie wpadli na kuriozalny pomysł. Już teraz mówią o zorganizowaniu dużego turnieju piłkarskiego, co może spotkać się z bojkotem innych reprezentacji.

W związku z atakiem na Ukrainę z międzynarodowym rozgrywek wykluczono zarówno reprezentację, jak i kluby rosyjskie. Kadra nie wzięła udziału w eliminacjach do mistrzostw świata i Euro 2024. Natomiast drużyny nie zagrały w żadnych rozgrywkach UEFA i FIFA.

Sprawdź kurs w Superbet

3 754 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

UEFA niedawno planowała przywrócenie drużyn U-17, jednak pomysł ten spotkał się z ogromną krytyką i bojkotem innych krajów. Rosja w takiej sytuacji rozważa więc przystąpienie do Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej i w tej sprawie zaplanowano posiedzenia na listopad oraz grudzień.

Jednocześnie Rosja chce w przyszłości zorganizować mistrzostwa Europy. Sekretarz generalny tamtejszego związku piłkarskiego Maksim Mitrofanow wskazał nawet konkretne lata:

– Myślę, że wszyscy zgodzicie się, że Rosja jest zdecydowanie gotowa do organizacji Euro znacznie lepiej niż wiele innych krajów. Wiemy, jak organizować duże międzynarodowe turnieje piłkarskie. Aleksiej Sorokin, obecny doradca prezesa RFU, ma doświadczenie w organizowaniu rozgrywek o dowolnym stopniu złożoności. Powierzono mu organizację Igrzysk Przyjaźni. Dlatego oczywiście, jeśli będziemy mieli taką możliwość, będziemy gotowi do walki o mistrzostwo Europy w 2036 i 2040 r.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
7
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments