Czwartek, 18 Lipca, 2024

Skandal w polskiej lidze! Sędzia uderzony w twarz za pokazanie czerwonej kartki!

Fot. zdjęcie podglądowe, pexels.com
Opublikowane 3 listopada 2023, 12:13
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

W niedawnym meczu świętokrzyskiej ligi okręgowej doszło do ogromnego skandalu. Sędzia został uderzony przez bramkarza za podyktowanie rzutu karnego!

Sytuacja miała miejsce podczas 12. kolejki świętokrzyskiej ligi okręgowej. Przedostatnia w tabeli Victoria Skalbmierz podejmowała na własnym stadionie Gród Ćmińsk. Mecz zbliżał się do końca, a obie drużyny zdobyły po jednej bramce.

W 89. minucie sędzia Radosław Jachowski podyktował rzut karny dla ekipy gospodarzy. Tuż po tym arbiter zmuszony był zakończyć spotkanie, gdyż został uderzony przez bramkarza gości.

Podyktowałem rzut karny, a bramkarz mnie odepchnął. Wtedy pokazałem mu czerwoną kartkę, a on uderzył mnie pięścią w twarz, w okolice oka i skroni. Prawdopodobnie zakończyłbym ten mecz już po odepchnięciu, ale to wszystko działo się tak szybko, dynamicznie, że nie zdążyłem – powiedział Jachowski w rozmowie z TVP Sport.

Poszkodowany udał się na badania, które nie wykazały żadnego uszkodzenia czaszki. Sędzia był też na policji, jednak nie spodziewa się żadnego działania wobec golkipera Grodu Ćmińsk.

Złożyłem już zeznania na policji, ale prokuratura prawdopodobnie nic z tym nie zrobi, bo sędziowie piłkarscy nie są funkcjonariuszami publicznymi. Gdyby byli, to organy ścigania musiałyby się tą sprawą zająć z urzędu. Czekam, jak to się potoczy.

Komisja Dyscyplinarna Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej szybko zareagowała na atak Ołeksija Szrama. Bramkarz został wykluczony z oficjalnych rozgrywek na najbliższe 4 lata, co prawdopodobnie oznacza zakończenie kariery przez 36-letniego golkipera.

Co ciekawe nie była to pierwsza tego typu sytuacja w przypadku “Aleksa”. TVP Sport przypomniało też, że w 2011 roku rzucił się on na innego arbitra również po otrzymaniu czerwonej kartki. Wówczas skończyło się na kilkumiesięcznej przerwie.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments