Środa, 17 Lipca, 2024

Były mistrz UFC zadebiutował w rankingu WBC! Wysokie miejsce Ngannou

Fot. YouTube
Opublikowane 16 listopada 2023, 15:03
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Francis Ngannou został doceniony przez jedną z największych federacji bokserskich. Kameruńczyk po walce z Tysonem Furym znalazł się na naprawdę wysokim miejscu w rankingu!

Po blisko rocznej sadze pt. “Czy Ngannou przedłuży kontrakt z UFC?” ogłoszono, iż “The Predator” rozstał się z największą organizacją MMA na świecie. Wiadomym było, że oprócz kontynuacji kariery w mieszanych sztukach walki Kameruńczyk zadebiutuje też w bokserskim ringu.

To miało miejsce w październiku. Francis w Arabii Saudyjskiej skrzyżował rękawice z Tysonem Furym, a wielu kibiców, ekspertów i sportowców spodziewało się całkowitej deklasacji. Stało się jednak zupełnie inaczej – to Ngannou zaliczył pierwszy nokdaun, co samo w sobie było zaskoczeniem. Ostatecznie o wyniku zadecydowali sędziowie, a “Król Cyganów” zwyciężył niejednogłośną decyzją.

Sprawdź kurs w eFortuna.pl – Reprezentacja

Polska strzeli chociaż jedną bramkę? Za 2 zł zgarniasz 300 zł! Za samą rejestrację zgarniasz 20 PLN
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Rozochocony były mistrz UFC niemal od razu zaczął lobbować rewanż z Furym. Teoretycznie w 2024 roku miał zadebiutować pod sztandarem nowego pracodawcy, PFL. W praktyce jednak można spodziewać się kolejnej ringowej batalii “The Predatora”. Tym bardziej po najnowszym ogłoszeniu federacji World Boxing Council.

WBC opublikowało wpis, w którym poinformowano o oficjalnym umieszczeniu go w rankingu. Co więcej, Ngannou znalazł się na bardzo wysokim, 10. miejsu!

Francis Ngannou wykonał fantastyczną pracę, posyłając na deski mistrza WBC. Rada gubernatorów zdecydowała się na umieszczenie go na 10. miejscu w rankingu wagi ciężkiej.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments