Poniedziałek, 4 Marca, 2024

Juras komentuje niepokojące nagranie z Gołotą! Zwrócił uwagę na bardzo ważny problem [WIDEO]

Fot. YouTube
Opublikowane 22 listopada 2023, 12:06
przez Przemek Krautz
5
0
Brak komentarzy

Łukasz Jurkowski skomentował nagranie z udziałem Andrzeja Gołoty i jego byłego rywala. Przypomina o ważnym problemie, który nadal jest często pomijanym tematem.

Andrzej Gołota to bez wątpienia największy ulubieniec kibiców w historii polskiego boksu. Mimo że nigdy nie zdobył mistrzowskiego tytułu, toczył pojedynki z prawdziwymi legendami i przez lata dostarczał fanom ogromnych emocji.

Sprawdź kurs w ETOTO

Zyskaj 2 222 zł na start w ETOTO! Zgarnij pakiet powitalny legalnego polskiego bukmachera.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

„Juras” komentuje nagranie z Gołotą

Do sieci trafiło właśnie nagranie z jego spotkania z Riddickiem Bowem. Polak walczył z nim dwukrotnie w 1996 roku i niestety przegrał przez kontrowersyjne uderzenia poniżej pasa. Dzisiaj Gołota ma 55 lat, a Amerykanin o rok więcej. Na nagraniu poruszają się jednak, jakby byli znacznie starsi.

Głos zabrał m.in. Łukasz Jurkowski, który zauważył, że cały czas zbyt mało mówi się o CTE, czyli encefalopatii bokserskiej. Jest to choroba neurologiczna, występująca często u pięściarzy czy hokeistów, którzy są narażeni na liczne uderzenia w głowę, doprowadzające do uszkodzenia mózgu.

– Wciąż za mało mówi się o CTE. Ogromny koszt kariery w sportach walki…

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
5
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments