Wtorek, 23 Lipca, 2024

Wielki skandal! Prezes przegrał 16 milionów na budowę Stadionu Narodowego!

Opublikowane 27 stycznia 2024, 09:56
przez Jakub Hryniewicz
2
0
Brak komentarzy

Do ogromnego skandalu doszło w kraju naszego sąsiada, Litwy. Planowana od kilku lat budowa Stadionu Narodowego dla reprezentacji wciąż nie ruszyła. Okazuje się, iż pieniądze na konstrukcję… zostały przegrane w kasynie.

Nasi sąsiedzi zdecydowanie nie należą do grona piłkarskich potentatów. Obecnie swoje mecze domowe reprezentacja Litwy rozgrywa na obiekcie w Kownie, który mieści ponad 15 tysięcy widzów. Już jakiś czas temu doszło jednak do porozumienia pomiędzy władzami związku piłki nożnej oraz państwowymi na temat budowy nowego Stadionu Narodowego.

Sprawdź kurs w eFortuna.pl

Odbierz 3x zakład bez ryzyka do 100zł! Za samą rejestrację zgarniasz 20 zł!
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Przed siedmioma laty odbył się przetarg na budowę obiektu, a którego początek budowy planowo miał mieć miejsce przed kilkoma miesiącami. Nic w tej materii jeszcze nie ruszyło, czego przyczyną jest brak środków.

Jak przekazał bowiem portal LRT Sarunas Stepukonis – były prezes Baltcap, funduszu tworzącego obiekt – otrzymał na budowę bagatela 16 milionów euro. Środki postanowił jednak przeznaczyć… na grę w kasynie internetowym.

Nie jest to historia z happy endem, w którym pieniądze zostały pomnożone. Finanse przepadły, co oczywiście doprowadziło do pozbawienia Stepukonisa stołka. Baltcap próbuje doprowadzić do odzyskania środków od byłego już prezesa oraz kasyna.

To wszystko oczywiście oznacza, iż budowa litewskiego Stadionu Narodowego została odsunięta w czasie. Wszystko zależy bowiem od tego, jak zakończy się próba odzyskania pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
2
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments