Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

Górnik Zabrze nie chce pokryć strat za zniszczenia na stadionie! Zrzuca winę na Ruch Chorzów!

Fot. YouTube
Opublikowane 19 marca 2024, 12:03
przez Przemek Krautz
5
2
Brak komentarzy

Górnik Zabrze wydał oświadczenie w sprawie afery po Wielkich Derbach Śląska. Klub nie zamierza pokryć szkód spowodowanych przez swoich kibiców. 

Podczas meczu Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze na Stadionie Śląskim zniszczony został sektor gości. Wstępnie oszacowano straty na kilkaset tysięcy złotych, a sektor będzie musiał zostać zamknięty aż do czasu, kiedy zostanie wyremontowany. 

Władze Ruchu przekazały, że liczą na to, iż klub pokryje szkody. Teraz rzecznik Górnika Zabrze wydał oświadczenie i zrzuca winę na brak właściwego nadzoru nad meczem. Użył kuriozalnego tłumaczenia, iż przez kibiców z Chorzowa ochrona skupiła się przede wszystkim na tym, by nie wtargnęli na sektor gości:

– Dnia 18.03.2024 r. o godz. 11:00 odbyło się spotkanie przedstawicieli Klubu z władzami Stadionu Śląskiego w sprawie stanu obiektu po 123. Wielkich Derbach Śląska. Górnik Zabrze nie powinien ponosić odpowiedzialności za brak właściwego nadzoru organizatora imprezy masowej.

– Z naszych informacji wynika, że do zniszczeń doszło w momencie, gdy kibice Ruchu Chorzów próbowali sforsować bramę i wtargnąć na sektor Górnika. Ochrona skoncentrowała się przede wszystkim na powstrzymywaniu kibiców organizatora.

– Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę, że zarówno przed meczem, jak i po zakończeniu spotkania, biuro bezpieczeństwa Górnika Zabrze nie zostało poinformowane i tym samym nie uczestniczyło w protokolarnym odbiorze oraz zdaniu sektora gości, co stanowi standardową procedurę.

– Mamy nadzieję, że dzięki zapisom z kamer monitoringu, służby bezpieczeństwa szybko ustalą wszystkich sprawców aktów wandalizmu i pociągną ich do odpowiedzialności. Liczymy, że pozwoli to na skupienie uwagi publicznej na najważniejszym elemencie Wielkich Derbów Śląska, czyli wydarzeniach boiskowych, a więc drugim z rzędu zwycięstwie Trójkolorowych.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
5
2
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments