Artur Szpilka zaciera ręce! Stawką jego kolejnego pojedynku może być… pas WBC!

0
Artur Szpilka zaciera ręce! Stawką jego kolejnego pojedynku może być... pas WBC!
fot. Artur Szpilka / Facebook / WBC

Padło już wiele mocnych słów i wszystko wskazuje na to, że konflikt pomiędzy Arturem Szpilką, a Łukaszem Różańskim zostanie finalnie rozwiązany w ringu już za kilka miesięcy. Kwestią pozostaje dogadanie się finansowo z Arturem, który stawia wysoką poprzeczkę i zna swoją wartość marketingową. Promotor obu pięściarzy potwierdza, że stawka pojedynku może być duża i chodzi tutaj nie o pieniądze, a pas WBC!

Szpilka jest pewny swojego zwycięstwa. W ostatnich wypowiedziach podsumował Różańskiego, że ten tak naprawdę walczył z samymi „kelnerami”. Co prawda bokser z Rzeszowa pokonał i zakończył karierę Izu Ugonoha, jednak faktycznie później jego przeciwnicy pozostawiali wiele do myślenia.

Różański zapowiada, że Szpilka skończy tak samo, jak Ugonoh i chce przyśpieszyć jego decyzję o zmianie dyscypliny. Czytaj również: Artur Szpilka zawalczy i zadebiutuje w formule MMA. Zdradził kiedy planuje wejść do klatki.

Wasilewski zdradził, że stawką długo wyczekiwanego pojedynku będzie pas WBC International w nowo utworzonej kategorii wagowej „bridgerweight”.

Andrzej Wasilewski w rozmowie z Super Expressem powiedział – „Tak naprawdę to pas WBC International jest piątym najważniejszym w zawodowym boksie. Czekamy na ruch ze strony WBC, ale daję 95 procent szans na to, że stawką tej walki będzie wspomniany tytuł”

Artur Szpilka, który w weekend odwiedził Salon Książki Sportowej powiedział, że jeśli nie uda się zorganizować walki o pas WBC w pojedynku z Różańskim, to na pewno będzie on w stawce kolejnego pojedynku.

„O ten sam pas walczył Andrzej Fonfara z Chavezem i po wygraniu tej walki od razu potem walczył o mistrzostwo świata ze Stevensonem. Jestem głęboko przekonany, że zwycięzca tego pojedynku będzie następną walkę toczył o mistrzostwo świata” – zaznaczył Szpilka.

Kto Waszym zdaniem wygra walkę Różański vs. Szpilka?

Źródło: Super Express / Artur Szpilka / Instagram

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie