Sobota, 27 Kwietnia, 2024

Sędzia nie zauważył faulu! To powinien być karny dla Polski! Ekspert nie ma wątpliwości [WIDEO]

Opublikowane 24 czerwca 2021, 10:02
przez Przemek Krautz
0
0
2 komentarze

Za nami przegrany mecz o awans do 1/8 finału Euro 2020. W Sankt Petersburgu polska reprezentacja zmierzyła się ze Szwecją. Niestety mimo dwóch bramek Roberta Lewandowskiego, nie udało się wygrać tego spotkania.

Pierwsza bramka w meczu padła już w 2′ minucie. Gola dla Szwecji zdobył Emil Forsberg. Ten sam zawodnik strzelił kolejną bramkę w 59′ minucie. Robert Lewandowski odpowiedział już dwie minuty później. Reprezentacja polski mocno podkręciła tempo po zdobyciu pierwszej bramki. Lewy zdobył kolejnego gola i w 84′ minucie Polska remisowała ze Szwecją 2:2.

Niestety pod koniec Szwedzi przeprowadzili kilka ataków, a jeden z nich zakończył się bramką w doliczonym czasie gry. Mecz o wszystko zakończył się wynikiem 3:2, a Polacy pożegnali się z Euro 2020.

Całe spotkanie mogłoby wyglądać inaczej po sytuacji z 17′ minuty. Lewandowski po uderzeniu główką dwukrotnie trafił w poprzeczkę. Przy samej linii bramkowej doszło do sporego zamieszania, jednak ostateczni Szwedom udało się zażegnać niebezpieczeństwo.

RZUT KARNY DLA REPREZENTACJI POLSKI

Sędzia Michael Oliver nie zauważył jednak, faulu na Grzegorzu Krychowiaku. Obrońca Mikael Lustig chciał wybić piłkę, jednak zamiast tego trafił prosto w nogę reprezentanta Polski.

Całą sytuację za pośrednictwem portalu Interia Sport skomentował sędzia Łukasz Rogowski, który wyjaśnił – Obrońca Mikael Lustig chciał wybić piłkę, jednak coś poszło mu nie tak i w efekcie z impetem kopnął Grzegorza Krychowiaka. Kopnięcie było na tyle mocne, że polski pomocnik upadł na murawę.

Moim zdaniem ta sytuacja jest oczywistym błędem arbitra i sędziowie VAR powinni przywołać Anglika do monitora, aby ten obejrzał tę sytuację. Następnie powinien być podyktowany rzut karny, a Mikael Lustig powinien zostać ukarany żółtą kartką za nierozważny faul – dodał.

Źródło: Interia Sport